Les Menuires (3 Doliny)

4.9/6
1815-2850 m n.p.m
160/600 km tras

Najbliższe wyjazdy

Pokaż więcej wyjazdów

Informacje o Les Menuires (3 Doliny)

Les Menuires - jedna z miejscowości 3 Dolin - największego na świecie kompleksu narciarskiego z 600 km połączonych tras! My mieszkamy na 1850 m n.p.m.

W sercu malowniczej Sabaudii leży kurort narciarski Les Menuires. Ogromny zachwyt wzbudza panorama Point de la Masse na wysokości 2850 m. Obserwować możemy tam najpiękniejsze szczyty w Alpach - Mont Blanc, masyw Écrins a także Aiguilles d’Arves.

Les Menuires słynie on z wyjątkowego terenu narciarskiego światowej klasy. Składa się z ponad 600 km połączonych tras narciarskich plus 120 km tras biegowych. 290 tras narciarskich oraz 189 wyciągów zdolnych jest w ciągu godziny przetransportować 260 tys. ludzi - robi wrażenie! Różnica poziomów wynosi 2620 metrów - czapki z głów i ruszamy na stok!

Nie przez przypadek niektórzy nazywają to miejsce "Dachem Świata". Liczby mówią same za siebie - miejsce jest naprawdę imponujące!

Wyciągi, trasy i mapa ski

To, co przyciąga w Les Menuires to nowoczesna infrastruktura i szybkie wyciągi. Zdecydowania większość z nich to wyciągi krzesełkowe i gondole, co zapewnia Wam łatwy i komfortowy dostęp do niemal wszystkich stoków w resorcie! Stanie w kolejkach do wyciągów należy tutaj do rzadkości.

 • wyciągi gondolowe

  7 gondoli

 • wyciągi krzesełkowe

  14 krzesełek

 • wyciągi orczyki

  5 orczyków

 • trasy bardzo łatwe

  trasy b. łatwe: 6

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 31

 • trasy trudne

  trasy trudne: 29

 • trasy bardzo trudne

  trasy b. trudne: 7

Les Menuires jako część największego połączonego regionu narciarskiego świata to miejsce wybitne pod kątem tras. Mówiąc wprost: niezatłoczone stoki i nowoczesna infrastruktura. Odpowiednie dla siebie trasy znajdą tu narciarze i snowboardziści na każdym poziomie zaawansowania, więc jest to resort wszechstronny, dający ogromne możliwości. Zmodernizowane, świetnie przygotowane trasy są tu na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza że nasza rezydencja znajduje się praktycznie bezpośrednio na stoku.

Snowparki

Trzy Doliny we Francji to kraina szczęścia dla freestylowców – 5 snowparków o łącznej powierzchni 70 000 m²! 

Snowpark Les Menuires

Najbliżej naszego zakwaterowania znajduje się niewielki snowpark położony bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym "La Becca" na wysokości 2500 m. Do Waszej dyspozycji macie trasę do boardercrossu oraz freestyle zone o dwóch stopniach trudności. Pixel Area to idealne miejsce dla początkujących snowboardzistów i narciarzy freestyle. Czekają na Was liczne hopy, boxy i raile.

Za konstrukcję parku odpowiedzialny jest zespół shaperów Ho5Park, co gwarantuje wysoką jakość i świetne przygotowanie przeszkód!

Snowpark Val Thorens

Zlokalizowany w rejonie Plateaux, oferuje zarówno narciarzom jak i snowboardzistom olbrzymie możliwości treningu i rozwijania umiejętności freestyle'owych na każdym poziomie zaawansowania.

Na ponad 70 000 m² powierzchni, znajdują się hopy, raile i boxy o bardzo zróżnicowanych rozmiarach oraz rzadziej spotykane moduły takie jak hips-quartery i Air Jumpy (materace absorbujące energię skoczków), dzięki którym Wasze skoki będą bezpieczniejsze. Ponadto znajdziecie tu half-pipe oraz tor do boardercrossu.

Odbywają się tu liczne zawody freestyle'owe takie jak: The Ski and Boarderweek, The SFR Freesking Tour, SlopeStyle French Cup i wiele, wiele innych.

Snowpark Méribel

Podobno najlepszy snowpark w całym regionie Trzech Dolin. To właśnie tutaj znajduje się ogromna, 3-komorowa poducha oraz hopa, która wyniesie Was na wysokość nawet 35 metrów.

Z pewnością największą atrakcją tego snowparku jest DC Area 43. To jeden z 4 europejskich snowparków wyposażonych w "Live Park System". Wystarczy, że przykleisz na swój kask specjalną nalepkę z elektronicznym chipem, a system kamer, będzie śledził Twój przejazd przez cały snowpark. Nagrania są bezpośrednio przesyłane na stronę www.dceurope-livepark.com, gdzie możesz je obejrzeć i edytować. Sprawdź to koniecznie!

Rozszerzenie skipassu

Opcjonalne rozszerzenie skipassu -3 Doliny 600 km połączonych tras

Jeśli chcecie jeszcze większej różnorodności i lubicie całodniowe wycieczki do innych dolin na nartach czy desce, mamy dla Was idealną opcję! Możecie wybrać rozszerzenie skipassu na całe 3 Doliny, będące największym zintegrowanym kompleksem narciarskim na świecie!Za dopłatą 300 PLN / pobyt (płatne przez nas system rezerwacyjny) otrzymacie dostęp do 600 km połączonych tras w kilku połączonych ze sobą ośrodkach: Courchevel, Méribel, Brides-les-Bains, Les Menuires, St Martin de Belleville oraz oczywiście Val Thorens - Orelle. Możecie dowolnie poruszać się pomiędzy nimi przy pomocy 163 wyciągów, szusować po 339 różnych stokach oraz szaleć w 5 fantastycznych snowparkach.

Atrakcje w Les Menuires

W Les Menuires możecie spędzać czas nie tylko śmigając na nartach i snowboardzie. W ośrodkach, których mieszkamy, są sauny oraz baseny, a w bezpośrednim sąsiedztwie także bary, knajpy i restauracje. Udany dzień w górach można zakończyć w towarzystwie roześmianych ludzi w licznych klubach i dyskotekach. W ośrodku narciarskim Les Menuires – Saint Martin après-ski odgrywa ważną rolę jako kluczowe narzędzie integrujące narciarzy i snowboardzistów :)

Jest to miejsce idealne dla dużych grup i młodych ludzi z uwagi na wiele atrakcji, bary, dyskoteki czy pozytywny „vibe” bez nadęcia.

Ponadto Les Menuires oferuje:

 • nowe centrum sportowe w Les Menuires, podzielone na 4 sektory: wellbeing, multisports, keep fit, aquaclub-SPA
 • tor saneczkarski rock’n bob
 • przejażdżki saniami
 • przejażdżki psimi zaprzęgami Huskies
 • lot motolotnią
 • tor dla skuterów śnieżnych, quadów, buggy
 • wycieczki na rakietach śnieżnych
 • fun park dla dzieci
 • 2 kina

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • czwarty pod względem wielkości, połączony ośrodek narciarski we Francji
 • 160 km niesamowitych, dobrze przygotowanych tras i mnóstwo wyciągów
 • opcja rozszerzenia skipassu na cały obszar 3 Dolin - 600 km połączonych tras!
 • spod samych apartamentowców dojeżdża się na nartach wprost do wyciągów
 • gwarancja śniegu od grudnia do kwietnia - optymalne warunki dzięki sztucznemu naśnieżaniu na najwyższym poziomie
 • słynne snowparki, funpark, tor do boardercrossu, half pipe
 • ciekawa oferta après-ski, bogata sieć barów, pubów czy restauracji

Minusy:

 • mocno przeciętny snowpark najbliżej naszego zakwaterowania

Dojazd do Les Menuires (3 Doliny)

 • odległość z Warszawy - około 1800 km
 • podróż samochodem trwa około 17 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska: Chambéry-Savoie (100 km), Geneva (143 km), Grenoble–Isère (180 km) i Lyon Saint-Exupéry (183 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
ZIMNO partner techniczny