Jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach?

Zastanówmy się, dlaczego chcemy zachęcić dziecko do jazdy na nartach? Powodem może być zaszczepienie pasji, a może chcemy wyjechać tak po prostu rodziną na narty z dzieckiem i w miłej atmosferze spędzić czas w górach. Powodów do wyjazdu może być wiele, najczęściej jednak wybieramy góry po to, aby ferie zimowe spędzić aktywnie z rodziną.

Pasja dla niektórych to forma spędzania czasu, dla innych jednak sens życia. Jako firma znamy tysiące zajawkowiczów, którzy bez śniegu, nart lub snowboardu nie wyobrażają sobie życia. Dzielenie się pasją nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie pozwala, tworzyć zdrowe relacje, jeśli nie robimy oczywiście tego na siłę. Dorosłe osoby trudniej zmieniają swoje zainteresowania i wolniej się nudzą, jednak dzieci są ciepłą gliną, którą przy odpowiednich umiejętnościach możemy ulepić prawdziwego pasjonata. Zatem w jaki sposób zachęcić dziecko do jazdy na nartach? Cóż, odbieranie mu własnych zainteresowań i wpakowanie siłą w buty narciarskie może nie być zbyt dobrym pomysłem. Trzeba je najpierw odpowiednio, stopniowo do tego zachęcić.

Strach przed zimnem

Podstawowym problemem jest przełamanie strachu przed zimnem, bólem podczas upadków lub niechęci do aktywności fizycznej. Uświadomienie, że mróz, śnieg, lekki wysiłek fizyczny, a czasami delikatne upadki nie są czymś złym. Jest to klucz do sukcesu, dzięki któremu pozna coś, co może je mocno zainteresować, a przy tym dobrze się bawić. Zaciekawienie nartami dziecka możemy rozpocząć od zabawy na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana, jazda na sankach czy klasyczne tarzanie się w śniegu może rozbudzić prawdziwego miłośnika sportów zimowych.

Jeżeli dziecko uwielbia spędzać czas przed komputerem, konsolą lub w telefonie, dobrym rozwiązaniem może okazać się podarowanie gry o tematyce sportów zimowych, wspólne oglądanie filmików, na których dzieci w podobnym wieku jeżdżą na nartach czy snowboardzie, a także zainspirowanie znanym sportowcem. Kto wie, może sam będzie chciał być bohaterem na stoku.

Sprzęt narciarski dla dzieci

Kolejnym etapem powinno być dobranie odpowiednio wcześniej sprzętu narciarskiego dla dziecka. Warto zabrać wtedy je na zakupy i wspólnie wybrać to, co dziecku się podoba. Sprzęt narciarski musi prezentować się wizualnie, dlatego można nakleić na narty dla dzieci, snowboard, buty, kask, spodnie czy kurtkę jakąś naklejkę ulubionego bohatera z kreskówki. Zakupy na zimowy wyjazd z dzieckiem powinny być dla niego udane i przez niego wybrane, to zwiększy szansę na zachęcenie jego do aktywnego wypoczynku na stoku. Przy zakupie wyposażenia na stok dla dziecka nie możemy zapomnieć o jakości. Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy buty są niewygodne i uciskają stopy, kask, zamiast wygodnie się układać ciągle lata w każdą stronę, czy spodnie po dwóch upadkach zaraz są mokre. Komfort jazdy na nartach czy snowboardzie dla dziecka muszą być na najwyższym poziomie!

Posiadając odpowiednie wyposażenie, nawet kilka dni przed wyjazdem warto zabrać dziecko na przymiarki. Pokonywanie stoku na dywanie w obuwiu narciarskim i przechadzki w specyficznym ubiorze po domu sprawią wiele radości. W trakcje wyjazdu zimowego na narty z dzieckiem warto, jest zadbać o profesjonalnego instruktora, który w przyjemny i poprawny sposób wdroży w życie wszelkie podstawowe umiejętności potrzebne do pokonywania stoków z rodzicami. Oczywiście, rodzic powinien być podczas takiego instruktażu i wspierać w sposób zabawny dziecko podczas nauki.

Podstawowa nauka jazdy na nartach czy snowboardzie dla dzieci nie jest skomplikowana. Często rodzice doświadczeni w sportach zimowych sami nauczają dziecko jazdy na nartach lub snowboardzie. Pamiętajmy także, że z dzieckiem powinniśmy chodzić na trasy dla początkujących, gdzie będą mogły szybko złapać chęci do dalszej jazdy na nartach lub snowboardzie.

Zimno_WWW_498x768

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu