Schladming

5.5/6
750–2700 metrów n.p.m
760 km tras

Informacje o 4-Berge Schladming

Schladming - kompleks 4 Berge to wyjątkowo malownicze 123 km tras, połączonych ze sobą 4 górami – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Możesz przejechać je wszystkie bez ściągania nart! Po drugiej stronie doliny nad miejscowością Ramsau pojeździć możemy na lodowcu, a cały obszar należy do narciarskiego raju Ski Amade z prawie 800 km tras! Czego chcieć więcej?

W naszym ośrodku narciarskim rozgrywane są zawody FIS. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mieszkamy w pięknym miejscu z widokiem na majestatyczne góry, tuż przy stoku i wyciągu. To tutaj rozpocznie się wspaniała narciarska przygoda dla Ciebie, Twojej rodziny lub przyjaciół (starych oraz tych nowo poznanych!).

Mieszkamy bezpośrednio na stoku, a jedynie 6 minut skibusem dzieli nas od 123 km połączonych tras.

Największe ośrodki narciarskie w Ski Amade (760 km tras w ramach 1 skipassu) to Schadming Planai-Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm-Fageralm (my mieszkamy w tej drugiej miejscowości), Bad Gastein, Zauchensee-Flachauwinkl, Flachau – Wagrain, Grossartal-Dorfgastein, Hochkönig. Pozostałe to mniejsze stacje narciarskie - niektóre z nich mają zaledwie dwa-trzy wyciągi. Ma to też swoje zalety - w sezonie takie miejsca są mniej oblegane, spokojniejsze. Tak jest właśnie w przypadku naszej miejscówki.

Wyciągi, trasy i mapa ski

Wyciągi Ski Amade są synonimem komfortu i przepustowości. Możemy korzystać tutaj z ponad 270 wyciągów, które mogą w godzinę obsłużyć nawet do 370 000 osób! Zdecydowana większość wyciągów to nowoczesne gondolki i krzesełka.

W Fageralm, gdzie mieszkamy, mamy do dyspozycji 12 km tras i zaledwie 7 wyciągów - trasy niebieskie i czerwone idealne dla dzieci oraz początkujących, a także dla narciarzy chcących podszlifować swoje umiejętności.

 • gondole

  47 gondolki

 • wyciągi krzesełkowe

  90 krzesełek

 • orczyki

  81 orczyków

 • pozostałe wyciągi

  52 pozostałych

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 145

 • trasy trudne

  trasy średnie: 181

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 30

Ski Amadé szczyci się określeniem największego regionu narciarskiego w Austrii i nie jest to pustosłowie! Mamy jeden karnet na 5 ośrodków i 25 stacji narciarskich. Gondole i kanapy dojeżdżają do wysokości 2700 m n.p.m. Daje to możliwość podziwiania pięknych widoków podczas odpoczynku w schroniskach czy restauracjach. Jest ich ponad 200: różnego rodzaju knajpek i chatek z małą gastronomią.

Region może poszczycić się doskonałymi, urozmaiconymi trasami zjazdowymi. Trasy w rejonie Fageralm - gdzie mieszkamy - szczególnie polecane są rodzinom z dziećmi oraz początkującym narciarzom i snowboardzistom. Jeździmy tutaj na słonecznym płaskowyżu na wysokości 1900 m!

Nie dajcie się jednak zwieść! Średniozaawansowani oraz najbardziej doświadczeni narciarze także znajdą trasy, które będą dla nich nie lada wyzwaniem.
Od Reiteralm - bramy do połączonych 123 km tras - dzieli od nas jedynie 6 minut jazdy skibusem. Na pucharowej trasie Planai przygotowano trasę z elektronicznym pomiarem czasu dla amatorów. Nie trzeba jednak całkowicie ulegać magii Planai - pod szczytami Hochwurzen i Reiteralm (gondolki startują z Rohrmoos, Pichl i Gleiming) rozciągają się naprawdę wysokiej jakości czerwone trasy - jedne z trudniejszych w całej Styrii. Wspólną cechą wszystkich, poza lodowcem, terenów jest jazda po trasach poprowadzonych w lasach - osłoniętych od wiatru i dających wrażenie przytulności. Jednocześnie, zjazdy są szerokie i bezpieczne dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania.

Miłośnicy off-piste znajdą w okolicach Schladming szereg kontrolowanych możliwości niemal w każdym ośrodku, przy czym oczywiście najlepszą adrenalinę oferuje jazda na lodowcu! Zalecamy ostrożność i dobór tras zgodny z własnymi umiejętnościami.

Snowpark

Teren narciarski Schladming-Dachstein wyróżnia niepowtarzalna oferta dla miłośników freestyle i snowboardu: dostępne są tu 2 snowparki na Planai i Dachstein oraz 3 funslopes przy Hochwurzen, Reiteralm Galsterbergalm.

Superpark Planai

Zdecydowanie jeden z najlepszych parków w całym Ski Amade. To centrum freestyle'owego wszechświata dla każdego miłośnika tricków i skoków. Znajdziecie go w górnej części Weitmoos - łatwo można do niego dojechać kolejką Märchenwiese (trasa 8).

Możecie świetnie bawić się na trzech różnych poziomach zaawansowania (początkujący, średni i pro kickery). Są tu kickery, jibby i inne przeszkody - jak 10 metrowy stół (naprawdę imponujący!) czy liczne boxy i przeszkody typu grzybek.

Nic dziwnego, że od roku 2008/2009 snowpark w Planai uważany za mekkę fanów snowboardu. Tereny te szczególnie upodobał sobie rider - Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak, który gościł na kilku wyjazdach SnowShow.

Atrakcje w Schladming

Schladming-Dachstein oferuje nie tylko zwykłą jazdę po stokach czy snowparki! To typowa alpejska miejscowość, gdzie oprócz nart przyjeżdża się po to, aby zakosztować uroków słynnego aprés ski.

Schladming piastuje tytuł narciarskiej stolicy Styrii i z całą pewnością jest to tytuł zasłużony! Znajdziecie tu wiele sklepów i restauracji, co daje możliwość wielu fajnych opcji integracji po szaleństwa na stoku. Cały region świetnie skomunikowany jest skibusami, więc transport do miasteczka nie będzie stanowić problemu. My mieszkamy nieco na uboczu, by w pełni rozkoszować się spokojem i niezmąconą alpejską przyrodą.

W bezpośrednim sąsiedztwie naszych domków możliwe są rożne zimowe atrakcje. Oto tylko niektóre z nich:


Ponadto Schladming oferuje

 • jazda na łyżwach
 • curling
 • romantyczne kuligi konne
 • saneczkarstwo (również nocne zjazdy na sankach)
 • wycieczki narciarskie (również nocne wyprawy na nartach)
 • biatlon fatbike
 • joga narciarska
 • paralotniarstwo

Największą atrakcją w okolicy jest huśtawka narciarska o nazwie 4-Berge-Schaukel, co w dosłownym tłumaczeniu brzmi “Karuzela 4 Gór”.

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno-marka-odziezowa