La Rosiere

1850-2800 m n.p.m
200 km tras

Najbliższe wyjazdy

Pokaż więcej wyjazdów

Informacje o La Rosiere

La Rosière - francusko-włoski ośrodek u podnóża Mont Blanc - królowej Alp!

La Rosière wraz z włoskim ośrodkiem La Thuile, leżącym po drugiej stronie doliny, tworzą połączony, transgraniczny kompleks narciarski Espace San Bernardo. Możecie zacząć tu dzień od croissanta we Francji, a po południu wpaść do słonecznej Italii na pizzę i cappuccino. A wszystko to z widokiem na Mont Blanc! Najwyższy szczyt Europy góruje nad tym obszarem, słynącym z fantastycznych statystyk śniegowych (TOP 3 we Francji).

Specyficzne ukształtowanie terenu oraz klimat sprawiają, że gruba warstwa białego puchu jest tu pewniakiem. Dlatego resort ten uznawany jest za jedną z najlepszych na świecie miejscówek na freeride!

Regularny wiatr (w jednej z przełęczy) i obfite opady śniegu tworzą idealne warunki do nauki snowkite’a.

Jednak kluczem do serca każdego poszukiwacza przygód jest HELISKIING! Helikopter z wysoko wykwalifikowanym wysokogórskim przewodnikiem zabierze Cię w same serce Alp – jest to absolutny MUST HAVE dla kolekcjonerów emocji (więcej informacji poniżej).

Wyciągi, trasy i mapa ski

Do poruszania się po terenie La Rosière służą przede wszystkim wyciągi krzesełkowe, których znajdziecie tu aż 20. Co prawda szkoda, że znajduje się tu tylko jedna gondola, ale jedno trzeba tej infrastrukturze oddać - jest bardzo sprawna, a kolejki do wyciągów są zwykle minimalne.

 • gondole

  1 gondolowy

 • wyciągi krzesełkowe

  20 krzesełkowych

 • wyciągi orczyki

  12 orczyków

 • wyciągi taśmowe

  5 taśmowych

 • trasy bardzo łatwe

  trasy b. łatwe: 9

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 26

 • trasy trudne

  trasy trudne: 39

 • trasy bardzo trudne

  trasy b. trudne: 15

Sama miejscowość La Rosière leży na wysokości 1850 m n.p.m., a górujące nad nią trasy sięgają praktycznie aż 1000 m wyżej! Zdecydowanie czuć tu majestatyczną, wysokogórską atmosferę. Tutejsze stoki mają południową ekspozycję, są więc przez większość czasu nasłonecznione. Po drugiej stronie masywu, we włoskim La Thuile mamy z kolei trasy odsłonięte od strony północnej. Jednak po obu stronach granicy, stoki są doskonale przygotowane i dają mnóstwo frajdy narciarzom i snowboardzistom na wszystkich poziomach zaawansowania.

Trasy są szerokie, dobrze przygotowane oraz niezatłoczone, na szczególną uwagę zasługuje superszeroka, świetna trasa do szkoleń, która znajduje się obok naszego budynku: gelinotte.

Nie zapominajmy o światowej klasy terenach freeride’owych, z których słynie ten obszar. Jazda przez nietknięty, biały puch, to coś, czego koniecznie musicie tu spróbować.

Snowpark La Poletta

Perfekcyjnie przygotowane stoki oraz szusowanie w puchu poza nimi to dla Was za mało? W La Rosière czeka na Was jeszcze snowpark. Znajdziecie w nim kilka linii przejazdu dla riderów o różnym poziomie umiejętności, składających się zarówno z hopek, jak i raili. Odpowiednią atmosferę na miejscu zapewnia system nagłośnienia, a obsługa dba o właściwy kształt elementów zbudowanych ze śniegu, codziennie je poprawiając. Snowpark dla początkujących i średniozaawansowanych riderów. Prosi powinni skupić się na jeździe poza trasą.

Co robić w La Rosiere?

La Rosiere to przede wszystkim niesamowita alpejska przygoda związana z górami. Jednak miejscowość oferuje również kilka barów i pubów, w których można napić się piwka z przyjaciółmi, znajdzie się tutaj również klub dla amatorów całonocnego tupania nóżką.

Mieszkamy w najnowszej dzielnicy Les Eucherts. Mamy tutaj klub oraz lodowisko i kręgielnię. Oczywiście znajdziecie też bary i restauracje, a krótki spacer specjalną oświetloną ścieżką (10-15 minut) zapewni Wam dostęp do centrum miasteczka z większą liczbą sklepów.

Jeśli chodzi o sportowe wyzwania, La Rosière oferuje nie tylko zwykłą jazdę po stokach, freeride czy snowparki! Znajdziecie tu jeszcze inne opcje aktywności, z których możecie skorzystać we własnym zakresie:

 • stoki z rozstawionymi bramkami slalomowymi
 • loty paralotnią
 • strefa do uprawiania snowkite’a
 • lodowisko
 • wędrówki w rakietach śnieżnych
 • psie zaprzęgi
 • tory saneczkowe
 • tor funcrossowy i funpark dla dzieci

Heliskiing

Jeśli szukacie mocnych wrażeń, tutaj zdecydowanie je znajdziecie. La Rosière jest jedyną spośród naszych miejscówek, w której możecie spróbować heliskiingu!

Czujecie się pewnie w głębokim śniegu poza trasami? Zawsze chcieliście spróbować pójść o krok dalej, dotrzeć w najbardziej nietknięte partie gór i ruszyć z nich w dół, ale myśleliście, że to zabawa tylko dla wybrańców? Z nami macie to na wyciągnięcie ręki! Wystarczy sprawnie radzić sobie poza trasą!

Zaczynamy od wieczornego briefingu na temat bezpieczeństwa, na którym poznajemy szczegóły całej akcji. Następnego dnia ładujemy swój sprzęt do specjalnego kosza, wsiadamy na pokład helikoptera i wzbijamy się w powietrze. Po widokowym locie, helikopter ląduje na grzbiecie góry, a my wysiadamy z niego spokojnie i zapinamy na nogach swój sprzęt. Potem ruszamy w dół przez połacie nietkniętego śniegu za przewodnikiem, który zna te tereny jak własną kieszeń.

Wie on gdzie schodzą lawiny, gdzie tworzą się szczeliny, odróżnia rodzaje śniegu i reaguje na zmiany kierunku wiatru. Mówiąc krótko, dba o każdą grupę tak, żeby wróciła bezpiecznie do domu. Przeżycia, które Was czekają, wykraczają poza jakąkolwiek skalę! Świeży puch, absolutnie powalająca panorama gór i ogromna przestrzeń, cała dla Was. Słowa i tak nie oddadzą uczucia, jakie towarzyszy heliskiingowi. Musicie spróbować go sami!
Oprócz genialnego zjazdu u podnóża Mont Blanc już sam lot helikopterem jest wart tych pieniędzy.

Na pokład maszyny wchodzi maksymalnie 4 uczestników, a koszt jednego dropa (czyli lotu i zjazdu) to ok. 350 EUR od osoby.

Atrakcje

La Rosiere to przede wszystkim niesamowita alpejska przygoda związana z górami. Jednak miejscowość oferuje również kilka barów i pubów, w których można napić się piwka z przyjaciółmi, znajdzie się tutaj również klub dla amatorów całonocnego tupania nóżką.

W biurze informacji turystycznej dostępne są tygodniowe programy, w których znajdziesz opis atrakcji oferowanych przez miasteczko. Oczywiście SnowShow nie da Ci czasu na nudę, a nasze alternatywy dla Was są zawsze baaaardzo kuszące.

Nie można zapomnieć o tym, że to właśnie tutaj masz niepowtarzalną okazję, aby na śniadanie zjeść francuską bagietę, a w południe napić się cappuccino już po włoskiej stronie Alp!

Ponadto La Rosiere oferuje:

 • snowkite zone
 • snowpark
 • lodowisko
 • kino
 • kręgielnię
 • spa
 • łatwo dostępne restauracje po francuskiej i włoskiej stronie

Dojazd do La Rosiere

 • odległość z Warszawy - około 1750 km
 • podróż samochodem trwa około 17 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska: Chambéry-Savoie (130 km), Grenoble–Isère (160 km) i Turyn-Caselle (170 km).

Możliwośc dojazdu pociągiem: SNCF i TGV.

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
ZIMNO partner techniczny