Les 2 Alpes

4.9/6
1300-3568 m n.p.m.
225 km tras

Informacje o Les2Alpes

Les2Alpes – jeden z najlepszych ośrodków narciarskich Europy

Les2Alpes to resort, który posiada wszystko, czego można oczekiwać od topowego ośrodka narciarskiego! Jego obszar obejmuje dwie górskie hale (stąd nazwa ośrodka), które łączy nowoczesna sieć szybkich wyciągów. Czekają tu na Was bardzo wysoko położone trasy. Większość z nich znajduje się powyżej 2 500 m n.p.m., a najwyższe sięgają aż 3 568 m n.p.m.!) Do dyspozycji macie 225 km perfekcyjnie przygotowanych nartostrad. Wiele z nich jest bardzo długich, dlatego pozwalają cieszyć się nieprzerwaną jazdą. Kilka tras z nich przebiega po lodowcu Mont de Lans. Na jego powierzchni znajduje się też potężny snowpark czynny nawet latem! A tutejsze tereny freeride'owe zachwycą nawet ekspertów tej dyscypliny.

Miejscówka ta skradła serce niejednego uczestnika SnowShow. Słynie ze świetnych warunków śniegowych (nawet latem, dzięki lodowcowi) i z cudownie przygrzewającego słoneczka (zwłaszcza w marcu i kwietniu). Tutejsza infrastruktura również jest doskonała i zapewnia niezwykle sprawne i przyjemne poruszanie się po całym ośrodku. Nie brakuje tu też atrakcji pozanarciarskich. W Les2Alpes znajdziecie wiele opcji na dodatkowe aktywności sportowe, jak i wieczorne rozrywki. Czekają na Was gwarne bary Après-ski, jak i klubowe imprezy z DJ-ami.

Wyciągi, trasy i mapa ski

Obszar resortu obsługiwany jest przez stosunkowo dużą liczbę wyciągów, z których większość stanowią krzesełka i gondole. Wiele z nich jest naprawdę szybkich. Co prawda część z nich ma już swoje lata, ale znajdziecie tu też sporo nowoczesnej infrastruktury. Macie więc gwarancję, że przemieszczanie po resorcie będzie sprawne i przyjemne. Dostępnych na terenie Les2Alpes 47 wyciągów jest w stanie obsłużyć do 61 tys. osób na godzinę. W szczycie sezonu narciarskiego może się zdarzyć, że będziecie musieli chwilę odczekać w kolejce przed wyciągiem, ale nie jest to duża uciążliwość.

 • wyciągi gondolowe

  8 gondole

 • wyciągi krzesełkowe

  16 krzesełkowe

 • wyciągi orczyki

  21 orczyków

 • wyciągi taśmowe

  2 taśmowe

 • trasy bardzo łatwe

  trasy b. łatwe: 13

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 49

 • trasy trudne

  trasy średnie: 17

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 11

Les2Alpes jest otoczone przez wiele malowniczych szczytów, wśród których góruje Pic de la Meije (3 982 m n.p.m.). 

W resorcie znajdziecie dziesiątki tras, na każdym poziomie trudności! Na początkujących czekają szerokie i świetnie przygotowane łagodne stoki do nauki. Zaawansowani znajdą tu wymagające trasy, na których trenują kadry narodowe największych potęg sportów zimowych. Czeka na Was również nie lada gratka – trasy na lodowcach Girose oraz Mont de Lans. Fantastyczne widoki, które się stamtąd roztaczają, nie są zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Przeciwnie! Znajdziecie tam przede wszystkim łatwe, niebieskie trasy.

Les2Alpes docenią też miłośnicy freeride’u. Znajdziecie tu aż 800 hektarów strefy off-piste, gdzie możecie szaleć w głębokim puchu. Stąd możecie wyruszyć także na legendarne La Grave (więcej info poniżej).

Snowparki w Les2Alpes

Snowpark FREESTYLE LAND jest uważany za jeden z najlepszych w Europie.

Obiekt ten został stworzony we współpracy z Nicolasem Marduelem, snowboardzistą reprezentującym Francję w zawodach freestyle'owych na przełomie XX i XXI wieku. Prowadzony jest natomiast przez Sylvaina Garabosa, którego zespół shaperów codziennie dba o to, by riderzy mogli w pełni korzystać ze wszystkich struktur. Snowpark podzielony jest na kilka różnych sekcji:

L'Envers

To najbardziej rozbudowana część snowparku. Znajdziecie tu:

 • Kids Area z hopkami i jibami dla najmłodszych riderów,
 • Beginners Area z rzędem hopek, linią 3 wzniesień do ćwiczenia pierwszych skoków i serią większych wzniesień także przeznaczonych dla początkujących,
 • Handrail Area z rzędem 3 boxów dla początkujących, serią 3 raili dla średniozaawansowanych i 3 raili dla zaawansowanych riderów oraz z 2 kickerami dla średniozaawansowanych (8- i 12-metrowym).

Slopestyle

Slopestyle składa się z 3 kickerów (17-metrowego do wysokich skoków i dwóch 12-metrowych do niższych), zestawu 3 raili, boxów i handraili, a także wzniesienia połączonego z 2 qurater-pipe'ami, railami oraz S-railami.

Big Air

Położony w pobliżu slopestyle'u, Big Air oferuje dużego, 4-metrowego kickera z zeskokiem o długości 20-25 metrów.

Halfpipe

Halfpipe w Les2Alpes posiada homologację FIS, dzięki czemu odbywają się na nim zawody rangi światowej. Ma 120 metrów długości i 5 metrów wysokości. Jest utrzymywany codziennie przez doświadczonych shaperów. Dlatego możecie być pewni, że ilekroć tu traficie, będzie on przygotowany perfekcyjnie.

Chillout & Vistor Area

Miejsce chillu z muzyką, grillem i świetną freestyle'ową atmosferą. Visitor Area położona wzdłuż axe'u i halfpipe'u. Pozwala śledzić to, co się dzieje w snowparku, bez przeszkadzania riderom.

Otwarcie snowparku oraz funkcjonowanie poszczególnych tras w ramach ośrodka narciarskiego zależne jest od czynników atmosferycznych oraz innych czynników niezależnych od organizatora. Podmiotem decyzyjnym w sprawie ich funkcjonowania jest zarządca ośrodka narciarskiego.

Freeride La Grave

Oprócz zwykłych terenów off-piste, wielbiciele mocnych wrażeń mogą spróbować swoich sił na jednej z najbardziej legendarnych tras freeride’owych – Vallons de La Meije.

Prowadzi ona przez dzikie tereny lodowcowe, przesmyki między skałami i połacie białego puchu na sam dół, aż do wioski La Grave (2 100 m w pionie). By wrócić stamtąd do Les2Alpes należy wykupić rozszerzenie skipassu na wyciągi La Grave-La Meije (ok. 40 EUR/os., płatne w kasie wyciągów).

Ze względu na trudny i niebezpieczny teren oraz konieczność posiadania sprzętu lawinowego i skialpinistycznego, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z opcji zjazdu z lokalnym certyfikowanym przewodnikiem górskim. Możecie wykupić jego usługę w lokalnych agencjach (ok. 100 EUR/os.). O zjeździe bez przewodnika powinni myśleć wyłącznie najlepsi riderzy, z dużym doświadczeniem na terenach lodowcowych i wysokogórskich oraz własnym sprzętem lawinowym i alpinistycznym!

Atrakcje

Les2Alpes to miejsce sprawdzone, znane i lubiane! Gwarantuje zimowy urlop pełen emocji, i to nie tylko tych na stoku. Ta miejscówka jest pełna atrakcji dla młodych ludzi i życia nocnego. Dwukilometrowa aleja sklepów, barów i restauracji przecina ośrodek, zapewniając wiele możliwości spędzania czasu po nartach.

Wieczorami nie można się tu nudzić! Czekają na Was dwa kluby, Avalanche oraz Studio, masa pubów takich jak Smithies czy klimatyczne bary jak Saloon. W tutejszych restauracjach warto spróbować tradycyjnych francuskich potraw w duecie z wyśmienitym winem lub alpejskim genepi. Nie brak także atrakcji dla miłośników mocnych wrażeń! Do wyboru są jazda samochodem po lodzie, loty paralotnią, wspinaczka lodowa, skutery śnieżne i wiele, wiele innych! Ci, którzy lubią zwiedzać, również znajdą tu coś dla siebie – osadę Mont de Lans, jaskinię w lodowcu czy opcję spędzenia nocy w Iglo Kanata.

Dodatkowo Les2Alpes oferuje:

 • lodowisko
 • szlaki narciarstwa biegowego
 • wędrówki w rakietach śnieżnych
 • szlaki skiturowe

Znane wydarzenia w Les2Alpes

 • Modial du Ski, Modial du Snowboard (listopad)
 • Rock on Snowboard Tour (październik)
 • Come On 4 Ski (październik)
 • Les2Alpes Poker Week (styczeń)
 • Junior Foliz Festiwal (kwiecień)
 • Snowjam: Freestyle Belgium Championship (kwiecień)

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • 225 km świetnie przygotowanych i różnorodnych, szerokich tras!
 • duży obszar lodowca, na którym można jeździć na nartach i snowboardzie
 • największy w Europie letni snowpark z legendarnym Chillout Zone (fantastyczny również zimą)
 • wspaniały obszar do freeride'owy tylko dla najlepszych riderów – La Grave!
 • szybkie gondole
 • dwukilometrowa aleja sklepów, restauracji, knajpek i pubów; masa możliwości imprezowych w resorcie

Minusy:

 • częste braki śniegu w najniższych partiach ośrodka
 • dość trudne trasy dla początkujących

Dojazd do Les2Alpes

 • odległość z Warszawy - około 1 860 km
 • podróż samochodem trwa około 20 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska: Grenoble–Isère (120 km), Lyon Saint-Exupéry (160 km) i Genewa (220 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno