Alpe d'Huez

4.9/6
1600-3330 m n.p.m
250 km tras

Najbliższe wyjazdy

Pokaż więcej wyjazdów

Informacje o Alpe d'Huez

Alpe d’Huez to topowy alpejski kurort! Ma wszystko czego potrzebujecie, aby wyszaleć się na stokach i poza nimi. Został założony w 1936 roku - łączy tradycyjne górskie wioski: Auris-en-Oisans, Villard Reculas, Oz-en-Oisans, Vaujany i La Garde.

Region Alpe d’Huez to 250 km tras – co stanowi rozsądną ofertę dla dość wymagających narciarzy. Większość z tras położonych na stokach w samym miasteczku to trasy łatwe niebieskie i zielone. Trudniejsze trasy zaczynają się w wyższych rejonach Alpe d’Huez. Pojeździcie na najpopularniejszych, ale też najtrudniejszych i najdłuższych trasach na lodowcu Sarenne na szczycie Pic Blanc (3300 m n.p.m.). Region Alpe d’Huez słynie też z doskonałych terenów do freeride’u, bo na licznych, a łatwo dostępnych dzikich stokach, istnieje multum wariantów zjazdu w puchu! Snowboardziści czy narciarze freestyle’owi polubią pewnie z kolei liczący 120 metrów halfpipe oraz liczne boardercrossy w miejscowych snowparkach.

Stacja jest bardzo popularna wśród Holendrów i Anglików, którzy cenią sobie nie tylko wspaniałe walory widokowe i wysokie położenie stoków, ale przede wszystkim południową ekspozycję stoków – co oznacza naprawdę DUŻO słonecznego szusowania! ☺

Alpe d'Huez (czyt. [alp d'iues]) - wysokogórska francuska stacja narciarska z potencjałem prawie nie do zjeżdżenia (250 km tras!)

Wyciągi, trasy i mapa ski

Alpe d’Huez daje nam dostęp do mega zróżnicowanego, ogromnego terenu narciarskiego.

Mamy tutaj 250 km tras i lodowiec. Dzięki temu możemy być spokojni o śnieg nawet na początku sezonu.

Początkujący narciarze i snowboardziści najciekawsze trasy znajdą w Bergers. Mamy naprawdę duży wybór łatwych zielonych i niebieskich tras, co pozwala zapoznać się z jazdą na nartach w dużym alpejskim ośrodku.

Zaawansowani riderzy nie będą się w Alpe d`Huez nudzić. Wielość czerwonych tras pozwala przemieszczać się z jednego końca ośrodka na drugi bez konieczności powtarzania tego samego zjazdu. Część tras, szczególnie w rejonie Lac Blanc, Alpette i Oz en Oisans poprowadzona jest mocno nachylonymi źlebami – widoki są przepiękne, choć mogą też onieśmielać mniej wprawnych narciarzy i snowboardzistów.

Nie sposób nie wspomnieć o genialnych czarnych trasach. Pierwsza z nich – kultowa Sarenne, która kończy się w samym Alpe d’Huez (1860 m n.p.m.) - ma aż 18,75 km, co czyni z niej najdłuższą ratrakowaną trasę na świecie! Z Pic Blanc wiedzie także najtrudniejsza trasa Alpe d’Huez: Tunnel. Pierwsza jej część biegnie w wydrążonym w skale tunelu: wjeżdżając gondolą na szczyt ma się wrażenie, że w połowie góry nagle nie wiadomo skąd pojawiają się narciarze. Trasa jest bardzo stroma, najeżona muldami, a kończy się na wysokości 2700 m n.p.m. Brzmi hardcorowo? Koniecznie musicie spróbować!

W Alpe d’Huez mamy nie tylko doskonale przygotowane stoki, lecz także możemy korzystać z mega przepustowych wyciągów. Infrastruktura jest bardzo nowoczesna i zapewnia szybki dostęp do najlepszych tras zjazdowych. Zapomnijcie o staniu w kolejkach do wyciągów, tutaj tego nie doświadczycie.

 • gondole

  9 gondolek

 • wyciągi krzesełkowe

  23 krzesełka

 • orczyki

  40 orczyków

 • wyciągi taśmowe

  3 taśmowe dla dzieci

 • trasy bardzo trudne

  trasy b. łatwe: 43

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 34

 • trasy trudne

  trasy trudne: 40

 • trasy bardzo trudne

  trasy b. trudne: 16

Snowpark Alpe d Huez

W regionie Alpe d'Huez czekają na Was dwa różne snowparki.

W parku dla początkujących Montfrais dostępne są różne boxy, poręcze, slide-bars i woops. Bardziej zaawansowani snowboardziści też znajdą tu coś dla siebie – istnieje masa opcji na podszlifowanie swoich freestyle’owych umiejętności.

Drugi z parków przeznaczony jest raczej dla ekspertów. Park usytuowany jest w pobliżu wyciągu "Troncon". Oferuje on big air kicker (4 x 10 m) oraz różne elementy takie jak: slide bars, wave rail, street rail, c-box, hip, totem oraz trasę do boardercrossu, a także halfpipe (w zależności od warunków pogodowych). Kickery i poręcze dzielą się na niebieskie, czerwone i czarne – odpowiadają 3 stopniom trudności. To idealne miejsce dla zaawansowanych.

Trochę nieznanej historii

Rdzenni mieszkańcy, nazywani "Ludźmi z Wysokości", od lat wypasają owce na trawiastych zboczach, które w zimie stają się stokami narciarskimi. Głównym powodem, dla których taka tradycja jest utrzymywana jest to, że wypas stad zapobiega akumulacji lawin - szczególnie przy pierwszym śniegu.

Ciekawostką jest też fakt, że począwszy od roku 1976 Alpe d’Huez wiele razy gościło metę wyścigu Tour de France. Dzięki igrzyskom olimpijskim zorganizowanym w Grenoble w 1968 roku Alpe d’Huez zaczęło prężnie się rozwijać i od tej pory nie przestaje!

Co robić w Alpe d’Huez?

Jak na porządny region narciarski przystało, w Alpe d’Huez nie zapomniano o ofercie après-ski. I jest ona naprawdę bogata! W regionie odnajdziemy sporą liczbę barów, restauracji czy dyskotek, które często są czynne do późnej nocy. Wolisz stylową atmosferę baru z dobrymi koktajlami, czy może chcesz potańczyć w klubie i bawić się do białego rana? Nie ma problemu, życie nocne w Alpe d'Huez oferuje wszystko.

W mniejszych miejscowościach (jak np. Vaujany czy Auris en Oisans, gdzie w tym sezonie szusuje SnowShow) imprezowe życie wygląda inaczej – dużo spokojniej. Nasze miejscówki są małe, dość tradycyjne i położone na uboczu. Choćby w Vaujany mamy do dyspozycji kilka naprawdę fajnych knajpek na apres-ski. Na próżno szukać tu jednak klubów czy dyskotek. Z pewnością znamy bardziej imprezowe miejsca niż Vaujany czy Auris en Oisans…

Do centrum imprezowego Alpe d'Huez mamy jakąś godzinę drogi samochodem, więc stosunkowo łatwo się tam dostać. Z Auris do Alpe d’Huez można też dostać się szybko i sprawnie wyciągiem krzesełkowym, który sam w sobie jest niemałą atrakcją

Oprócz rozrywek od SnowShow, nudę w rejonie Alpe d’Huez pozwolą nam zabić liczne dodatkowe atrakcje, jakie tu na nas czekają, m.in.:

 • zwiedzanie groty lodowej (2700 m n.p.m.),
 • lot paralotnią, helikopterem,
 • łyżwiarstwo,
 • wędrówki po lodowcu,
 • jazda na nartach nocą,
 • jazda skuterem śnieżnym,
 • wspinanie się po ścianie wspinaczkowej,
 • jazda w głębokim śniegu,
 • piesze wędrówki na 30 km tras,
 • nauka jazdy samochodem po lodzie,
 • wyścigi gokartami na lodzie,
 • wycieczki psimi zaprzęgami,
 • uprawianie jednego z 26 sportów w Palais des Sports et des Congrès Alpe d'Huez, w tym m.in.: squash, tenis, golf, koszykówka, piłka nożna, pływanie i wiele, wiele innych.

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • 250 km ciekawych tras
 • najdłuższa czarna trasa w Europie
 • 2 snowparki, 1 halfpipe
 • tor bobslejowy i tor do boardercrossu
 • niezapomniane widoki i piękna pogoda
 • bogata oferta dla lubiących życie nocne

Minusy:

 • mniejsze miejscowości regionu nie słyną z grubych melanży

Dojazd do Alpe d'Huez

 • odległość z Warszawy - około 1850 km
 • podróż samochodem trwa około 18 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska: Grenoble–Isère (64 km), Chambéry-Savoie (122 km) i Lyon Saint-Exupéry (172 km).

Opinie

Resort cieszy się pozytywnymi opiniami i znany jest z dobrego stosunku jakości do ceny. Jego miłośnicy chwalą różnorodność tras, niewielki rozmiar stacji i dużą liczbę miejscówek do off piste’u.

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
ZIMNO partner techniczny