Civetta

4.9/6
1177-2100 m n.p.m
80/1200 km tras

Informacje o Civetta

Civetta - jedna z najładniejszych „karuzeli narciarskich’’ we Włoszech.

Nasz ośrodek rozciąga się malowniczo pomiędzy Monte Civetta a Monte Pelmo. Obejmuje cztery alpejskie miejscowości: Alleghe, Selva di Cadore, Palafavera i Zoldo. I co najważniejsze - Civetta wchodzi w skład karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski, co otwiera nam dostęp do 1200 km tras. To tu możemy spróbować szusowania po największym ośrodku narciarskim świata!

Sama Civetta to 80 km świetnie przygotowanych tras objętych naszym podstawowym skipassem. Zdecydowana większość nartostrad leży na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Wniosek? Ze śniegiem nie będzie problemu, a gdyby jednak aura okazała się kapryśna - ośrodek wyposażony jest w nowoczesny system sztucznego naśnieżania. Trasy poprowadzono tutaj naprawdę świetnie - roztaczają się z nich fantastyczne widoki na Dolomity. Panorama Dolomitów wraz ze swą królową - Marmoladą - nie przez przypadek uchodzi za jedno z najbardziej malownicznych "obrazków" na naszej planecie. Nie dziwi więc, że miejsce to zostało wpisane w listę światowego dziedzictwa UNESCO. Liczne bary i restauracje przy stokach, a także szerokie trasy sprawiają, iż Civetta uchodzi za najlepszą dla rodzin i najbardziej przyjazną Polakom w każdym wieku stację narciarską - która bezsprzecznie kojarzy się wyłącznie z szerokim uśmiechem!

Wyciągi, trasy i mapa ski

Mieszkamy w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu, co pozwala nam na wykorzystanie infrastruktury w Civetta na 100%. Znajdziemy tutaj aż 3 nowoczesne gondolki, a także wiele komfortowych wyciągów krzesełkowych. Infrastruktura ośrodka jest nowoczesna i przyjazna użytkownikom, każdego roku jest też modernizowana. Poruszanie się między poszczególnymi częściami kompleksu narciarskiego jest stosunkowo szybkie i sprawne, choć w sezonie możecie spotkać się z niezbyt długimi kolejkami do wyciągów.

 • wyciągi gondolowe

  3 gondolek

 • wyciągi krzesełkowe

  10 krzesełek

 • wyciągi orczyki

  11 orczyków

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 25

 • trasy trudne

  trasy średnie: 19

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 3

Doskonale oświetlone stoki Foppe i Cristelin o długości 5 km są największym ośrodkiem nocnej jazdy na nartach w Europie.

Civetta to 80 km tras narciarskich na perfekcyjnie dośnieżonych stokach. Ośrodek narciarski obfituje w szerokie i raczej łatwe trasy, co na pewno przypadnie do gustu początkującym i średnio zaawansowanym narciarzom czy snowboardzistom, jak również rodzinom z dziećmi. Głównie są to tereny niezalesione. Choć zjazdów łatwych i bardzo łatwych jest w tym regionie naprawdę sporo, to jednak największy wybór mają tu narciarze prezentujący średni stopień zaawansowania w jeździe. Stosunkowo najmniej jest tu czarnych tras.

Sporą popularnością cieszy się oświetlona trasa w ośrodku Palafavera, możemy z niej skorzystać do późnych godzin wieczornych. A dosłownie tuż obok naszej rezydencji znajdują się pięknie oświetlone stoki narciarskie Cristelin i Foppe o długości 5 km, najdłuższe w Dolomitach.

Także Szlak Wielkiej Wojny to duża gratka dla turystów. Trasy wytyczone są z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Na uwagę zasługują także dwa snowparki, które są osadzone na wielkim Air Bagu i Monte Civetta - miejsca te świetnie sprawdzą się do wyskoków na snowboardzie, czy nartach (więcej informacji poniżej).

Snowpark

W Civetta, koło krzesełka Cristelin, można znaleźć dość dobry snowpark z paroma skoczniami, railami oraz boxami o różnych stopniach trudności. Drugi, nieco mniejszy znajduje się koło Pra della Costa. Oba snowparki są przeznaczone raczej dla początkujących lub średniozaawansowanych freestyle’owców. Znajdziecie tutaj także specjalne strefy dla rodzin z dziećmi oraz tor do boadercrossu.

Snowparki są ciągle udoskonalane i stanowią gratkę dla snowboardzistów, podobnie zresztą jak oświetlony funpark na trasie Cristelin w Zoldo.

Otwarcie snowparku oraz funkcjonowanie poszczególnych tras w ramach ośrodka narciarskiego zależne jest od czynników atmosferycznych oraz innych czynników niezależnych od organizatora. Podmiotem decyzyjnym w sprawie ich funkcjonowania jest zarządca ośrodka narciarskiego.

Rozszerzenie skipassu

Opcjonalne rozszerzenie skipassu - Dolomiti Superski 1200 km tras!

Jeśli chcecie jeszcze większej różnorodności i lubicie całodniowe wycieczki do innych dolin na nartach czy desce, mamy dla Was idealną opcję! Możecie wybrać rozszerzenie skipassu na całe Dolomiti Superski. Ze względu na to, że nie wszystkie ośrodki są ze sobą połączone, nie jest on uznawany za największy ośrodek świata. Nie zmienia to jednak faktu, że możecie wybrać rozszerzenie skipassów w jednej z dwóch poniższych opcji i pojeździć w dowolnym z tworzących go resortów (przemieszczając się pomiędzy nimi na własną rękę). Mamy dla Was 2 opcje do wyboru:

 1. 4 dni jazdy w Civetta + 2 dni Dolomiti Superski za dopłatą 300 PLN/os. (płatne przez nas system rezerwacyjny).*
 2. 6 dni Dolomiti Superski za dopłatą 500 PLN/os. (płatne przez nas system rezerwacyjny).*

* w zależności od terminu wyjazdu cena i zasady mogą się różnić - wtedy obowiązują dane podane w ofercie na stronie w zakładce 'Ogólne' lub/i 'Inne'

Atrakcje

Włochy znane są nie tylko z rewelacyjnie przygotowanych tras, ale i z zabawy! Włoskie jedzenie, imprezy, lodowiec, hokej… Słowem, nie tylko narty i snowboard sprawdzi się we Włoskich Alpach.

Nasza miejscówka - Zoldo - to mała alpejska wioska. Jest tu raczej spokojnie i tradycyjnie, dlatego jest to idealny kurort dla rodzin, ale każdy miłośnik białego puchu i pięknych krajobrazów znajdzie tu coś dla siebie. W miasteczku jest mnóstwo hotelików, gdzie można znaleźć nocleg, są niewielkie sklepy ze sprzętem narciarskim i ciuchami, markety spożywcze z cenami, które są czasami niższe niż w Polsce. Oferta après-ski w Zoldo nie jest może zbyt urozmaicona, ale nie jest też najgorzej! W stacji znajdują się gospody i bary, w których można spotkać innych amatorów białego szaleństwa.

Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku polecamy wędrówki w dolinie, wyprawy w rakietach śnieżnych przy Monte Rite oraz wymagającą jazdę na nartach w okolicach Civetta i Pelmo. W Zoldo jest też stadion sportów na lodzie, gdzie możecie pojeździć na łyżwach lub pograć w hockeya na lodzie.

Ponadto Civetta oferuje:

 • 17 tras narciarstwa biegowego
 • bary, puby i tradycyjne knajpki
 • swojskie wioski po których kursuje bezpłatny skibuss
 • wspinaczka na zamarznięty wodospad
 • snowcrafting
 • 2 tory boardercross
 • 2 snowparki
 • legendarna poducha big air (15x15m)

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • poducha do trenowania skoków big air
 • 2 ciekawe snowparki
 • mało orczyków
 • włoska pizza i espresso
 • oświetlona trasa do jazdy nocnej tuż obok naszej rezydencji

Minusy:

 • raczej mała wioska, nie słynie z grubych melanży

Dojazd do Civetta

 • odległość z Warszawy - około 1220 km
 • podróż samochodem trwa około 14 godzin, zaś autokarem około 20 godzin

Najbliższe lotniska: Bergamo (300 km), Innsbruck (170 km), Treviso (130 km), Monachium (366 km) i Salzburg (300 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno