Orelle

4.9/6
2050-3230 m n.p.m.
150/600 km tras

Informacje o Orelle

Orelle to niepozorny resort, który daje naprawdę ogromne możliwości. Kompleks narciarski góruje ponad wioską o tej samej nazwie, z którą łączy go nowoczesna i szybka gondola. Trasy Orelle leżą na południowych stokach potężnego masywu. Znajdziecie wśród nich 9 stoków o różnych poziomach trudności, ale to jedynie rozgrzewka. Wystarczy dotrzeć wyciągiem na samą górę grzbietu. Następnie przejechać na jego północną stronę, by znaleźć się w legendarnym Val Thorens (VT).

99% tras leży powyżej 2 000 m n.p.m., co czyni nasz resort najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w Europie.

Co ważne, Orelle objęte jest wspólnym skipassem z Val Thorens. Jadąc tam, w podstawowej opcji macie dostęp do aż 150 km tras. Rozciągają się na wysokościach powyżej 2 000 m n.p.m. Dzięki takiemu położeniu możecie liczyć na pewne warunki śniegowe przez cały sezon. A jeśli tego Wam mało, macie też opcję rozszerzenia skipassu. Na absolutnie rekordowy, największy na świecie zintegrowany kompleks narciarski – 3 Doliny (fr. 3 Vallées). Czeka na Was aż 600 km tras.
Uwaga – rozszerzenie skipassu dostępne jest od 09.12.2023.

Dla wielu osób ogromną zaletą samej wioski Orelle jest jej zaciszne położenie na uboczu. Od Val Thorens oddziela ją wspomniany już grzbiet górski, dlatego próżno szukać tu tłumów. Taka lokalizacja sprawia też, że pobyt tutaj jest odczuwalnie tańszy niż w słynnym sąsiednim resorcie. Orelle to cicha i spokojna miejscówka, idealna dla wszystkich osób chcących porządnie wypocząć. A jednocześnie daje dostęp do topowych światowych stoków na wyciągnięcie ręki.

Wyciągi, trasy i mapa ski w Orelle

Nowa gondola w Orelle, otwarta w 2021 roku, jest bramą do tamtejszych stoków. W zaledwie 13 minut wjedziecie nią z wioski na wysokość aż 2 350 m n.p.m. Tam rozpoczniecie już jazdę po stokach Orelle. Możecie też od razu wsiąść w kolejną gondolę, którą szybko wjedziecie na samą górę grzbietu. A potem wystarczy już tylko zjechać na jego drugą stronę, by znaleźć się w VT. Czekają tam na Was dziesiątki nowoczesnych, wysokoprzepustowych wyciągów. Dzięki nim możecie wygodnie i sprawnie poruszać się po obszarze całego resortu. A to wszystko w ramach podstawowego skipassu Orelle-VT.

 • wyciągi gondolowe

  10 gondolek

 • wyciągi krzesełkowe

  14 krzesełek

 • wyciągi orczyki

  2 orczyki

 • wyciągi taśmowe

  5 taśm

 • 32_difficulty-4

  trasy b. łatwe: 11

 • trasy łatwe: 39

 • trasy średnie: 30

 • trasy trudne: 8

W samym Orelle Ski Resort na rozgrzewkę macie do dyspozycji 9 tras o różnych poziomach zaawansowania. Znajdziecie wśród nich głównie stoki dla początkujących i średnio zaawansowanych, a nawet jedną czarną trasę dla doświadczonych. Z kolei po przejechaniu na stronę Val Thorens uzyskacie dostęp do kilkudziesięciu tras o różnej charakterystyce. W ramach naszego skipassu możecie szusować tam łącznie po 150 km perfekcyjnie przygotowanych nartostrad. Te najwyżej położone sięgają aż 3 230 m n.p.m.! Ze względu na taką lokację resortu, praktycznie przez cały sezon śnieg jest tam gwarantowany. Sprzyja to również jeździe off-piste, która jest tu dość popularna. W obrębie Val Thorens znajdują się też dwa lodowce, przez które przebiegają trasy narciarskie.

Rozszerzenie skipassu

Opcjonalne rozszerzenie skipassu - 3 Doliny 600 km tras! (od 9 grudnia 2023 r.)

Dla osób kochających dalekie wycieczki codziennie w inne miejsce mamy świetną opcję! W lokalnych kasach biletowych, za dopłatą ok. 40 EUR/dzień, możecie wykupić rozszerzenie swoich skipassów. Da Wam ono dostęp do kosmicznych 600 km tras całego megakompleksu 3 Dolin! Poza Orelle i VT w jego skład wchodzą też Les Menuires, Méribel, Saint-Martin-de-Belleville, Brides-les-Bains oraz Courchevel. Dzięki tak wielkiej liczbie nartostrad możecie jeździć nimi cały tydzień i żadnej z nich nie powtórzyć. Wszystkie te kurorty są ze sobą w 100% połączone wyciągami. Oznacza to, że w żadnym miejscu nie musicie korzystać ze skibusów czy innych środków transportu. To największy zintegrowany obszar narciarski na świecie!

Snowpark

W naszym ośrodku Orelle-Val Thorens mamy do dyspozycji fantastyczny snowpark VT Park. To jeden z najlepszych tego typu obiektów Europy. Na powierzchni 70 000 m² czekają na Was dziesiątki hopek, raili, boxów, kickerów i innych modułów. Są one podzielone na linie przejazdu o różnych poziomach trudności. Znajdziecie tam nawet Air Jump, czyli materace pozwalające miękko i bezpiecznie lądować.

Otwarcie snowparku oraz funkcjonowanie poszczególnych tras w ramach ośrodka narciarskiego zależne jest od czynników atmosferycznych oraz innych czynników niezależnych od organizatora. Podmiotem decyzyjnym w sprawie ich funkcjonowania jest zarządca ośrodka narciarskiego.

Atrakcje

Orelle jest spokojną alpejską wioską położoną z dala od zgiełku miasta. Trudno oczekiwać w tym miejscu atrakcji natury imprezowej – znajdziecie tu jedną restaurację, bar i sklep. W rezydencji mamy do dyspozycji prywatną salę. Organizujemy tam dla Was Silent Disco, warsztaty kulinarne czy inne atrakcje.

Ale Orelle to przede wszystkim doskonałe miejsce dla miłośników aktywnych przygód w terenie. Poza narciarstwem na topowym poziomie, największą atrakcją Orelle jest zapierająca dech w piersiach przejażdżka tyrolką. Jest ona rozpięta wśród najwyższych szczytów obszaru. Ma długość aż 1,3 km, a zjazd nią trwa prawie 2 minuty. Jednak co najistotniejsze, w pewnym momencie jest się aż… 250 m nad ziemią. I to sunąc z prędkością nawet do 100 km/h! Zastrzyk adrenaliny gwarantowany.

Ponadto Orelle oferuje

 • szkółkę narciarską i przedszkole narciarskie
 • wędrówki w rakietach śnieżnych
 • wycieczki off-piste z lokalnym instruktorem
 • wypożyczalnię sprzętu
 • przechowalnię sprzętu
 • bary
 • restauracja

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • nowa, przebudowana nowoczesna i szybka kolej gondolowa łącząca wioskę Orelle z kompleksem narciarskim
 • szybki dojazd do obszaru VT
 • podstawowy skipass obejmujący 150 km tras
 • dostępne rozszerzenie skipassu na całe 600 km tras kompleksu 3 Dolin
 • snowpark w VT
 • pewne warunki śniegowe
 • możliwość jazdy na lodowcach
 • dobre tereny freeride'owe

Minusy:

 • zdarza się, że wyciągi są zamykane z powodu silnego wiatru
 • znikoma lokalna oferta rozrywkowa i gastronomiczna
 • brak możliwości zjazdu do hotelu na nartach (do wioski Orelle trzeba zjechać z powrotem gondolą)

Dojazd do Orelle

 • odległość z Warszawy - około 1 775 km
 • podróż samochodem trwa około 18 godzin, zaś autokarem około 24 godzin

Najbliższe lotniska: Chambery-Savoie (100 km), Grenoble–Isère (173 km), Geneva (179 km) i Lyon Saint-Exupéry (176 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno