Saint Sorlin d'Arves

4.9/6
1100-2620 m n.p.m
310 km tras

Informacje o Saint Sorlin d'Arves

Saint Sorlin d'Arves to ośrodek stanowiący część większego, słynnego kompleksu Les Sybelles, rozciągającego się pomiędzy kilkoma malowniczymi miejscowościami. Nasz skipass obejmuje cały ten obszar, czyli aż 310 km połączonych tras! Region narciarski położony u stóp góry Col de la Croix de Fer nieustannie się rozwija. Widać to zwłaszcza w nowoczesnej, przyjaznej narciarzom i snowboardzistom infrastrukturze wyciągów czy rozległej bazie noclegowej.

Oprócz zwykłych stoków, znajdziecie tu także snowpark, tor do boardercrossu, strefy freeride i inne atrakcje. To jeden z resortów łączących ogromną liczbę tras z bardzo przystępną ceną.

Saint Sorlin d’Arves (Les Sybelles) - jeden z największych zintegrowanych kompleksów narciarskich we Francji.

Wyciągi, trasy i mapa ski

 • wyciągi krzesełkowe

  28 krzesełkowych

 • wyciągi orczykowe

  30 orczykowych

 • wyciągi taśmowe

  9 taśmowych

Infrastruktura w Les Sybelles jest bardzo rozbudowana. Co prawda zaskakujący może być fakt, że na tak ogromnym obszarze nie ma żadnego wyciągu gondolowego. Jednak znajdziecie tu naprawdę mnóstwo krzesełek oraz orczyków, które są tak rozmieszczone, że sprawnie i efektywnie komunikują ze sobą wszystkie sektory kompleksu.

W skład obszaru Les Sybelles wchodzi 6 ośrodków: Saint Sorlin d'Arves, Le Corbier, Saint Jean d'Arves, La Toussuire, Les Bottières oraz Saint Colomban des Villards. Na jednym, wspólnym skipassie oferują one łącznie 136 różnorodnych stoków (310 km tras) do wyboru.

Każdego dnia możecie pojeździć w innym rejonie, ponieważ wszystkie sekcje są ze sobą połączone. Znajdziecie tu bardzo dużo przyjemnych, widokowych tras niebieskich, idealnych do nauki lub po prostu chilloutowej jazdy. Jednak nie brakuje tu także porządnych czerwonych stoków, na których można już nieźle poszaleć, a nawet stanowiących wyzwanie czarnych tras.

Oprócz tego czeka tu na Was także kilka szlaków freeride’owych oraz snowpark (więcej info poniżej). Mimo naprawdę dobrych warunków śniegowych, znaczna część obszaru wyposażona jest również w rozbudowany system naśnieżania, dzięki czemu możecie mieć pewność, że trasy będą świetnie przygotowane w każdym momencie sezonu.

 • trasy bardzo łatwe

  trasy b. łatwe: 31

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 58

 • trasy trudne

  trasy trudne: 36

 • trasy bardzo trudne

  trasy b. trudne: 11

Snowpark Les Sybelles

W samym sercu kompleksu, w okolicach Ouillon, znajdziecie Snowpark Les Sybelles. Oferuje on 4 linie przejazdu: bardzo łatwą (XS), łatwą (S), średniozaawansowaną (M) oraz zaawansowaną (XL), a także shred zone. Składają się na nie różnej wielkości hopy i kickery, boxy, jiby i inne moduły. Ponadto czeka tu na Was również Cool Zone, gdzie możecie pochillować, oglądając wyczyny innych riderów.

Oprócz zabawy freestyle’owej, możecie też skorzystać z dwóch torów do boardercrossu i zmierzyć się na nich ze znajomymi. Jeden z nich leży w sekcji La Toussuire, a drugi w Saint Colomban des Villards .

Co robić w Saint Sorlin d'Arves?

Z Les Sybelles możliwy jest dostęp do ponad 13 szczytów, z których każdy z nich osiąga wysokość minimum 2500 m n.p.m.

Mieszkamy na wysokości 1850 m. Nasza miejscówka to niewielka alpejska wioska. Słynie z wyrobu przepysznych serów. Główna ulica Saint Sorlin dArves w sezonie tętni życiem - znajdziecie tam wiele małych i większych sklepów. Tradycyjne restauracje i knajpki z widokiem na góry przyciągają lokalnymi smakołykami. To idealne miejsce na chillowanie po stoku!

Mamy tutaj do dyspozycji np. sporą kręgielnię, w której możecie spędzić jeden z wieczorów, ale my organizujemy dla Was masę atrakcji.

Saint Sorlin d'Arves (Les Sybelles) oferuje nie tylko zwykłą jazdę po stokach czy snowpark! Znajdziecie tu jeszcze inne opcje aktywności, z których możecie skorzystać we własnym zakresie:

Ponadto Saint Sorlin d'Arves oferuje

 • tory saneczkowe
 • funparki
 • szlaki narciarstwa biegowego
 • wędrówki w rakietach śnieżnych
 • loty na paralotni
 • szlaki skiturowe
 • psie zaprzęgi

Dojazd do Saint Sorlin d'Arves

 • odległość z Warszawy - około 1800 km
 • podróż samochodem trwa około 20 godzin, zaś autokarem około 28 godzin
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
partner techniczny ZIMNO