3 Zinnen

4.9/6
1131-2200 m n.p.m.
115 km tras

Informacje o 3 Zinnen

Drei Zinnen [niem., czyt. draj cinnen], Tre Cime [wł., czyt. tre czime], Three Peaks [ang., czyt. fri piks] to zamienne nazwy jednego i tego samego resortu. To położony najbliżej Polski topowy ośrodek narciarski we Włoszech. Podstawowy skipass daje tu dostęp do 115 km świetnych tras zjazdowych, podzielonych na kilka sektorów o supernowoczesnej infrastrukturze. Zdecydowanie największym z nich jest obszar położony na zboczach gór Monte Elmo, Stiergarten i Croda Rossa pomiędzy miejscowościami Versciaco, Sesto oraz Moso. To wśród nich znajduje się większość nartostrad ośrodka. Mniejsze sektory to z kolei Monte Baranci przy miejscowości San Candido oraz Rienza przy miasteczku Toblach. Do pierwszego z nich możecie wybrać się na nocną jazdę, a w drugim znajdziecie m.in. bezpieczne strefy dla początkujących. Pomiędzy wszystkimi sektorami resortu 3 Zinnen przedostaniecie się bezpłatnymi skibusami.

3 Zinnen jest też częścią największej na świecie sieci ośrodków narciarskich – Dolomiti Superski. Na jednym wspólnym skipassie oferuje ona aż 1 200 km tras w 15 resortach. Niestety nie wszystkie z nich są ze sobą połączone wyciągami, dlatego trzeba poruszać się między nimi na własną rękę samochodem.

Wyzwaniem dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów będzie najbardziej stroma trasa we Włoszech, „Holzriese”, o maksymalnym nachyleniu 72%!

Naszym zdaniem ten ośrodek, położony w Dolomitach u podnóża spektakularnej formacji trzech szczytów Tre Cime di Lavaredo, jest najpiękniejszą miejscówką w całych Włoszech. Tutejszy krajobraz jest tak unikalny, że został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako prawdziwy skarb natury. Obszar ten jest również niezwykle pogodny – statystycznie słońce świeci tu średnio przez 300 dni rocznie. Co jeszcze wyróżnia to miejsce? 3 Zinnen leży w Południowym Tyrolu, będącym niepowtarzalną mieszanką kultury Włoch i Austrii. Z jednej strony panuje tu wyluzowana atmosfera i słynne włoskie dolce vita, z drugiej jednak czuć tu też austriacki porządek i profesjonalizm. Warto spróbować tutejszej kuchni, również będącej połączeniem tradycji obu narodów. Będziecie mieli ku temu okazję w licznych restauracjach i górskich schroniskach rozsianych po obszarze całego ośrodka.

Wyciągi, trasy i mapa ski

 • gondola

  6 gondolek

 • wyciągi krzesełkowe

  6 krzesełek

 • orczyki

  19 orczyków

Wyróżnikiem 3 Zinnen jest meganowoczesna infrastruktura. W ostatnich latach resort został potężnie doinwestowany. Widać to na każdym kroku. Szczególne wrażenie robi dolna stacja w Versciaco, która łączący w sobie strefę relaksu, restaurację, wypożyczalnię, kasy ze skipassami jak i sklepy, a nawet schowki na sprzęt. Pod kątem sieci wyciągów, mimo że znajduje się tu wiele orczyków, to nie trzeba z nich korzystać, by efektywnie przemieszczać się po resorcie. Najważniejsze połączenia obsługiwane są przez szybkie gondole i krzesełka. Jeździ się tu więc sprawnie i przyjemnie. I choć nie wszystkie stoki ośrodka są połączone wyciągami, to pomiędzy oddzielnymi sektorami 3 Zinnen możecie bez trudu przemieszczać się bezpłatnymi skibusami.

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 30

 • trasy trudne

  trasy średnie: 39

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 12

Tutejsze trasy są tak ciekawie rozmieszczone, że aż chce się wśród nich zgubić i poruszać zupełnie spontanicznie. Ich różnorodność sprawia, że ciężko o nudę. Jedne są skryte w zacisznych lasach, inne oferują panoramiczne widoki. Na stokach czuć włoski luz połączony z austriacką jakością przygotowania. Początkujący mają do wyboru mnóstwo świetnych stoków do nauki, a zaawansowani mogą zmierzyć się z trasą Holzriese, której maksymalne nachylenie przekracza 70%. Jest tak stroma, że wyrównujący ją ratrak podpina się do specjalnej liny asekuracyjnej, by w ogóle mógł pracować.

Warto wybrać się również na wycieczkę wytyczonym szlakiem Giro delle Cime poprzez Monte Elmo, Stiergarten, Croda Rossa, Kreuzberg i Val Comelico. Wycieczka prowadzi przez 5 szczytów, 3 doliny i zajmuje cały dzień. Do pokonania na nartach czy desce są 34 kilometry i łącznie 5 600 m różnicy wzniesień. 

We wtorkowe wieczory, zwykle od 19:00 do 22:00, odbywa się tu także jazda nocna na oświetlonym stoku Haunold (na górze Monte Baranci). Dostęp do tej atrakcji jest ujęty w cenie naszego skipassu. Oczywiście nie zabraknie nas tam!

Na dzieci czekają stoki dostosowane do ich umiejętności i oczekiwań, a także świetnie przygotowane przedszkole narciarskie.

Trochę nieznanej historii

Narciarstwo zjazdowe w tych okolicach rozwija się od lat 60. XX w. Ośrodek stale się rozbudowuje, o czym może świadczyć fakt, że w wkrótce ma zostać połączony z sąsiadującym austriackim resortem. Zwiększy to obszar o 50 km tras narciarskich. Będzie to pierwsze tego typu połączenie w Dolomitach, oferujące możliwość jazdy w dwóch krajach jednego dnia.

Nie sposób pominąć tutejszych miasteczek w szczególności San Candido (niem. Innichen) i Sesto (niem. Sexten). Możecie podziwiać w nich wspaniałą architekturę charakterystyczną dla dolomickich klimatów. Znajdziecie tu typowe, małomiasteczkowe rynki, urocze budynki pełne butików, a nawet jarmarki. W zależności od terminu wyjazdu, możecie trafić tu na pokazy rzeźb lodowych, koncerty lokalnych muzyków czy świąteczne wydarzenia. Gorąco polecamy wybrać się na spacer po Sesto w ciągu dnia!

Atrakcje w 3 Zinnen

Niezależnie od tego, na których trasach szalejecie, pod koniec dnia możecie zrelaksować się w słoneczku na leżaku jednej z wielu knajpek, przy szklaneczce bombardino. Serwują one też obłędne włoskie pasty, pizze i aperole.

Wśród miejscowości ośrodka 3 Zinnen znajdziecie wiele barów, w których możecie pobawić się na porządnym Après-ski. A w Versciaco znajdziecie nawet klub nocny!

Czekają tu na Was również inne opcje aktywności, z których możecie skorzystać we własnym zakresie:

 • tory saneczkowe
 • trasy skiturowe
 • szlaki narciarstwa biegowego
 • szlaki na wędrówki w rakietach śnieżnych
 • loty na paralotni
 • funpark dla dzieci
 • doskonale przygotowane przedszkola narciarskie

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • położony najbliżej Polski topowy włoski ośrodek narciarski
 • niesamowite widoki Dolomitów wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • nowoczesna infrastruktura i brak kolejek do wyciągów
 • długo utrzymująca się pokrywa śnieżna (do połowy kwietnia)
 • gwarancja pięknej pogody – statystycznie 300 dni słonecznych w roku
 • pozytywne włoskie podejście do freeride’u
 • unikalna mieszanka kultur Włoch i Austrii
 • dogodne trasy dla początkujących
 • wszystkie miejscowości ośrodka 3 Zinnen połączone są ze sobą skibusem lub pociągiem

Minusy:

 • dość drogie skipassy (u nas zawsze w cenie!)
 • wysokie ceny hoteli

Dojazd do 3 Zinnen

 • odległość z Warszawy - około 1 180 km
 • podróż samochodem trwa około 12 godzin, zaś autokarem około 16 godzin

Najbliższe lotniska: Bolzano (117 km), Innsbruck (160 km), Salzburg (290 km), Monachium (315 km) i Graz (350 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno