SuperDevoluy

4.9/6
1500-2500 m n.p.m
100 km tras

Informacje o SuperDevoluy

SuperDévoluy to urocza miejscowość położona w zachodniej części Alp Wysokich z trasami rozlokowanymi na wysokości od 1500 do 2500 m n.p.m. Wraz z połączoną szlakami miejscowością La Joue du Loup wielbiciele białego szaleństwa mają do dyspozycji łącznie 100 km białych tras, które nie są przeludnione. Na dolnych partiach stoku początkujący mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności, natomiast trudniejsze szlaki usytuowane są bliżej szczytów. Niesamowicie świeże górskie powietrze dopełnia atmosferę harmonii i pozwala w pełni rozkoszować się alpejskimi panoramami.

SuperDévoluy to oaza spokoju na mapie alpejskich kurortów, w okolicznych wioskach można spróbować regionalnej kuchni oraz domowego chleba. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli oprócz szusowania jesteście zainteresowani aktywnym spędzaniem wieczorów, to miejscowość oferuje kilka klimatycznych pubów z pysznymi koktajlami oraz klub, który wyludnia się dopiero o 4 rano.

Wyciągi, trasy i mapa ski

 • trasy bardzo łatwe

  trasy b. łatwe: 15

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 25

 • trasy trudne

  trasy średnie: 15

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 5

Trochę nieznanej historii

Mało kto wie, że w wiosce położonej zaledwie 10 km od SuperDévoluy znajduje się jedna z najstarszych alpejskich kapliczek. Kościół o dźwięcznej nazwie Mère-Eglise ulokowany w Saint Disdier pochodzi z XI wieku i został zbudowany przez mnichów z bractwa Clusian. W środku można podziwiać dobrze zachowane malowidła przedstawiające monastyczne, górskie życie. Dodatkowo każdego lata w tym miejscu organizowane są koncerty organowe w ramach festiwalu "Musique en Dévoluy".

Atrakcje w SuperDevoluy

Główną atrakcją Super Dévoluy jest spokój i możliwość zaczerpnięcia oddechu z dala od przeludnionych miejsc. Świeże powietrze i alpejskie słońce niesamowicie sprzyjają wypoczynkowi. Ta miejscowość nie jest napompowana atrakcjami, jednak oferuje kilka klimatycznych pubów, restaurację oraz klub, w którym można pobawić się do rana. Dodatkowo cała niezbędna infrastruktura znajduje się w jednym kompleksie - rzut beretem od naszego miejsca zakwaterowania, gdyż ideą projektujących kurort było stworzenie wszystkiego "pod jednym dachem ". Miejscowość ponadto oferuje market spożywczy, kino, centrum wellness oraz sklep sportowy.

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • 100 km dobrze przygotowanych tras
 • rozbudowany snowpark
 • czyste górskie powietrze i nieprzeludnione trasy
 • spokojna atmosfera

Minusy:

 • są również wyciągi orczykowe
 • dość daleko od Polski

Dojazd do SuperDevoluy

 • odległość z Warszawy - około 1900 km
 • podróż samochodem trwa około 20 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska: Grenoble–Isère (80 km).

Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno-baner