Tatrzańska Łomnica

2/6
830–900 - m n.p.m
11,8 km tras

Najbliższe wyjazdy

Pokaż więcej wyjazdów

Informacje o regionie Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica znajduje się niedaleko Polski, w przepięknych Tatrach Wysokich. Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski na Słowacji. Ma to zapewne wpływ na długość sezonu zimowego który trwa od listopada aż do maja.

Ośrodek posiada łącznie 13km tras oraz 9 wyciągów z których 2 są oświetlone. Za pomocą dwóch gondoli dotrzemy do Łomnickiego Szczytu (2 634m n.p.m.) gdzie możemy podziwiać piękne tatrzańskie widoki w tym najwyższy szczyt Tatr, Gerlach (2655m n.p.m.). Bądź przesiąść się na stacji Skalne Pleso do 2-osobowej kanapy która zawiezie nas na najdłuższą 6 km trasę w Słowacji która jest zarazem najwyżej usytuowaną, bowiem zaczyna się na wysokości 2190m n.p.m. z Łomnickiego Siodła (Lomnickie Sedlo). Trasa jest dość stroma zwłaszcza na górnych odcinkach (pierwsze 700 m są najbardziej wymagające).

Przygotowane jest też 6,5km łatwych tras adresowanych głównie dla osób początkujących bądź rodzin z dziećmi.

Dla osób o własnym transporcie dostępny jest bezpłatny parking (chociaż opłata zawarta jest zapewne w cenie skipassów które są bardzo drogie) SKI IN – SKI OUT zlokalizowany jest niedaleko stoku i posiada 400 miejsc dla samochodów osobowych i 10 dla autobusów.

Jeżeli nie posiadamy swojego środka transportu z dotarciem na stok również nie ma problemu. Po ośrodku jak i całych Tatrach kursują elektryczne skibusy.


Na jednym skipassie możecie jeździć po pięciu terenach narciarskich w dolinie Val d'Anniviers: Zinal - Grimentz - St-Luc - Chandolin i Vercorin (co daje ponad 200 km tras). Miejscówka ta słynie z unikalnych terenów do freeride’u, o czym świadczyć może fakt, że posiada własne centrum szkolenia w kwestii lawin (Avalanche Training Center). W tym pierwszym w Szwajcarii Treningowym Centrum Lawinowym można uzyskać niezbędne informacje przed podjęciem prób jazdy poza trasą. Porady jak uniknąć zejścia lawiny, a także co zrobić gdy

Wyciągi, trasy i mapa ski

 • trasy łatwe

  trasy łatwe: 5,4 km

 • trasy trudne

  trasy średnie: 5,2 km

 • trasy bardzo trudne

  trasy trudne: 1,2 km

Atrakcje w Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica pod względem gastronomicznym wiadomo… ceny jak w Alpach jakość jak w Polsce. Lecz mimo wszystko warto spróbować tradycyjnej słowackiej kuchni oraz zwrócić uwagę na dość ciekawy i popularny lokal - Humno Music Pub, w którym pod sufitem zawieszony jest oryginalny Cadillac.

Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu w których ceny są wysokie w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów (podobnie jak w Polsce).

Gdy mała ilość tras zacznie nas nudzić możemy skorzystać z lodowiska czy toru bobslejowe. Bądź pojechać do Popradu oddalonego o 20km. gdzie znajdziemy Aquapark w którym pomimo kąpieli będziemy mogli cieszyć się również wspaniałym widokiem Tatr Wysokich.

Plusy i minusy miejscówki

Plusy:

 • Bardzo blisko z Polski
 • Wysokie położenie
 • Najdłuższa i najwyżej położona trasa w Tatrach
 • Dobre miejsce dla rodzin

Minusy:

 • Bardzo wysokie ceny
 • Oprócz wyżej wymienionej trasy praktycznie same ośle łączki
 • Zatłoczone stoki, pełno turystów

Dojazd

 • odległość z Warszawy – około 450km
 • podróż samochodem trwałaby około 6,5h, zaś autokarem około 13h
 • podróż pociągiem z Warszawy trwałaby około 12h
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
Masz wątpliwości?

Przejrzyj FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz FAQ
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00
zimno-marka-odziezowa