Masz ochotę poszaleć na innej desce snowboardowej?

Producent sprzętu snowboardowego, marka ZIMNO, udostępnia Wam w tym sezonie dwa modele desek snowboardowych do testów. Jeden snowboard przeznaczony jest dla początkujących, a drugi pozwoli wyszaleć się średnio- i zaawansowanym riderom, także w snowparkach! Deski zabieramy na praktycznie każdy nasz wyjazd w Alpy.

DESKA SNOWBOARDOWA ZIMNO POPPY MATE

Deska przeznaczona dla średniozaawansowanych, a zwłaszcza zaawansowanych riderów. Dzięki hybrydowej budowie decha łączy w sobie zalety różnych typów desek. Główny cel tej deski to „wymiatać w snowparku”. Idealna do jibbów. Delikatne podniesienie tipów (TIP UP) powoduje, że łatwiej jest się „wkleić" w przeszkodę.

Deska jest umiarkowanie miękka, dzięki czemu sprawia bardzo dużo przyjemności z jazdy.
Nadaje się do zabaw, butterów. Łatwo jest obciążyć jedną z nóg, a drugą podnieść np. na przeszkodzie, dzięki czemu „nose pressy” siadają stylowo;). Dzięki hybrydowej budowie i umiarkowanej miękkości zapewnia fajnego popa. Co ważne: wybacza błędy na przeszkodach, zapewnia też na nich dużą stabilność.

Ciężko ją złamać z uwagi na pełny rdzeń FULL CORE.
Da się pojechać na krawędzi, dzięki delikatnemu wyprofilowaniu pod insertami, ale to nie to, do czego służy ten snowboard. Przy większych prędkościach traci stabilność przy jeździe na krawędzi. Świetnie zachowuje się na krawędzi przy małej prędkości, a wchodzenie na krawędź nie wymaga dużo siły. Dodatkowe gumy świetnie tłumią drgania, a technologia ABS zabezpiecza bok deski przed uszkodzeniami rdzenia. POPLAR CORE gwarantuje dużą twardość poprzeczną i super sprężystość deski.

Technologie:

  • TIP UP
  • FULL CORE
  • POPLAR CORE
  • ABS
  • TRIPPLE FIBERGLASS

DESKA SNOWBOARDOWA ZIMNO EASY BRO

Snowboard przeznaczony dla początkujących jak i dla średnio- i zaawansowanych, którzy wiedzą, czego chcą.

Początkujący:

Deska dosyć miękka, wybaczająca błędy z uwagi na technologię TIP UP. Idealna dla osób, dla których jazda na krawędziach na twardej desce nie jest priorytetem. Nauka idzie „jak po maśle” z uwagi na dużą miękkość, możliwość łatwego poruszania się na płaskiej desce, łatwych zmianach obciążenia nóg.

Zaawansowani:

Tę deskę powinni wybrać Ci z Was, którzy szukają deski uniwersalnej, na której jazda należy do bezwysiłkowej. "Minimum wysiłku, maximum przyjemności” to zdanie najlepiej opisująca walory deski. Topowi riderzy określiliby ten snowboard słowem „playfull”.

Idealny do zabawy, butterków, jazdy po nierównym terenie, wiosennym slushu, fajnie radzi sobie na stoku i poza nim. Nadaje się do jazdy na krawędzi i do nauki skrętu ciętego, lecz przy dużych i bardzo dużych prędkościach podczas krawędziowania jest mniej stabilna, a do agresywnej jazdy na krawędzi trzeba używać więcej siły. No, ale przecież nastawiamy się na "przyjemność, nie na wysiłek”. Stabilność jest jej siłą podczas jazdy na płaskiej desce, ponieważ dzięki zastosowane technologii TIP UP wybacza drobne błędy techniczne, niweluje niedokonałości terenu.

Technologia FULL CORE z kolei zapewnia sprawne pokonywanie nierównego podłoża mimo sporej miękkości deski. POPLAR CORE gwarantuje dużą twardość poprzeczną i super sprężystość deski. Dodatkowe gumy świetnie tłumią drgania, a technologia ABS zabezpiecza bok deski przed uszkodzeniami rdzenia.

Technologie:

  • TIP UP
  • FULL CORE
  • POPLAR CORE
  • ABS
  • TRIPPLE FIBERGLASS