Corocznie staramy się rozwijać nasze wyjazdy na narty i snowboard do Włoch dodając nowe miejscówki. Jesteśmy absolutnym liderem wyjazdów narciarskich do Francji, ale dynamicznie rozwijamy także wyjazdy na narty do słonecznej Italii (jest to najszybciej rosnący segment wśród naszych wyjazdów)! Obecnie do Włoch wyjeżdża za nami już blisko 2000 osób na sezon.

Na narty we Włoszech, staramy się wybierać głównie na Sudtirol (kochamy 3 Zinnen!), Trentino i ośrodki takie jak Civetta - Sella Ronda, które są częścią Dolomiti SuperSki. Ośrodki te znane są z pięknych widoków m. in. czerwonego zachodzącego słońca, czy dolin położonych u stóp lodowca.
Włochy znane są z wielu km połączonych tras, ale narciarze czy snowboardziści z Polski tak chętnie wybierają narty we Włoszech głównie z uwagi na atmosferę, niedużą odległość od Polski, ale przede wszystkim na wspaniałe włoskie knajpki. Wielu z nich dzień bez Aperola czy bombardino we włoskim słońcu uważa za stracony.
Część kocha napić się po prostu cappuccino i zjeść pizzę u podnóży 3 Szczytów (3 Zinnen), przepięknych gór wpisanych na listę UNESCO. Jest to perła włoskich Dolomitów, położona najbliżej Polski ze wszystkich włoskich resortów narciarskich!

Bardzo znana jest oczywiście Sella Ronda - połączone wyciągi Alta Badii, Val di Fassy, Val Gardeny i Arabby - Marmolady – razem tworzą ok. 480 km tras! Więcej informacji o wyjazdach narciarskich do Włoch możesz znaleźć w naszych ofertach wyjazdowych! Jednym słowem narty we Włoszech to idealne rozwiązanie dla osób ceniących atmosferę, jedzenie i piękne widoki oraz niewielką odległość od Polski. Gdy w Google wpisujesz "narty Włochy", to myślisz relaks, piękna pogoda i oszałamiające widoki.

Wyjazdy na Narty Włochy

Jednym z najważniejszych powodów, żeby wybrać się z nami do Włoch na narty i snowboard jest pogoda - prawie cały czas świeci tam słońce, a sezon trwa od grudnia do początku kwietnia!

A stoki? To, jak są przygotowane, zależy od ośrodka. W SudTirol ośrodki należące do Dolomiti Superski mają szerokie, mega zróżnicowane, świetnie przygotowane trasy. Inne ośrodki takie jak Prato Nevoso, czy Val di Sole (zwłaszcza Marilleva) wypadają tutaj znacznie gorzej. Braki śniegu, nawet w wysokim sezonie, ogromny tłok na stokach (często za sprawą naszych rodaków), czy słabo przygotowana baza hotelowa mogą zniechęcać do wyjazdów do Włoch. Naszym zdaniem absolutnie topowym miejscem jest SudTirol i właśnie ten region Wam polecamy.
Na naszych wyjazdach narciarskich do Włoch, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno bardziej zaawansowani, jak i średniozaawansowani czy początkujący. Zabierajcie snowboard, narty i ruszajcie z nami śmigać we Włoskim śniegu! Dodatkowo warto wspomnieć, o nowoczesnych wyciągach, wysokim bezpieczeństwie na trasach i największych ośrodkach sportowych. Jest tu też masa wyciągów dla początkujących!

Prawie każdy zna smak włoskiej kuchni, ale czy znacie smak lokalnego wina czy likieru. No właśnie! Bombardino, Aperol, czy cappuccino to kolejny powód, dla którego warto spędzić z nami czas na nartach we Włoszech. Odkładacie narty, deskę i ruszacie na wieczornego drinka po szaleńczej jeździe. Potem kolacja z najsmaczniejszymi włoskimi specjałami i oczywiście widok na Alpy. A wieczorem koniecznie nocna jazda na najdłuższej trasie do nocnej jazdy w Europie!

Wyjazdy na narty i snowboard do Włoch nauczą Was jak czerpać z życia: pizza capriciosa, parmezan czy odrobina pecorino i jazda na stokach: stromych dla wymagających lub łagodnych dla początkujących. Nie ominie Was oczywiście Biba na Stoku, a po powrocie do hotelu jeszcze więcej atrakcji imprezowych.

Włochy to specyficzne miejsce wybierane przez grupy rodzinne. Młodzi ludzie wybierają raczej Francję, a na narty do włoskich przyjaciół przyciąga nas fajna atmosfera. Ceny są dość wysokie (zwłaszcza w SudTirol), ale mamy dla Was wyjątkowo interesujące oferty!

Zapraszamy na nasze wyjazdy narciarskie i snowboardowe we Włoszech!