10 rzeczy, które przydadzą Ci się w Alpach, a prawdopodobnie o nich nie pomyślałeś :)

Nie przepadasz za pakowaniem? Postanowiliśmy Ci to ułatwić! Sprawdź naszą listę 10 rzeczy, o których większość z Was zapomina, a które mówiąc wprost: mogą uratować nam tyłek na niejednym wyjeździe. Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć spakować kilku turbo przydatnych rzeczy? Każdy z nas miał taką sytuacje PRZYNAJMNIEJ raz! Przecież zawsze można dokupić coś na miejscu, nie jedziemy na pustynię…

Owszem, ale kupowanie zapomnianych rzeczy na miejscu pochłania miliony monet, które zawsze można wydać na zdecydowanie przyjemniejsze rzeczy :) :)

Aby zapobiec kryzysowej sytuacji, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, przygotowaliśmy dla Was listę niezbędnych przedmiotów, o których zapewne nie pomyśleliście w domu. Mamy nadzieję, że usprawni to cały skomplikowany proces pakowania się na wyjazd zimowy ;) Oto nasze TOP 10:

1. Drobne monety euro na toaletę

Posiadanie drobnych eurasków, zdecydowanie przyspiesza, ułatwia i oszczędza zamieszania podczas wizyty w toalecie na postojach.

2. Poduszka i koc do autokaru

Te dwie rzeczy podnoszą standard autokaru o milion punktów! Co za komfort mieć własną podusię i kocyk podczas spania w autokarze!

3. Gotówkę w odpowiedniej walucie

Pamiętaj, że część opłat pobierana jest w gotówce, dlatego warto mieć ją przy sobie. Do zapłaty pozostaje m.in. opłata klimatyczna, opłata za skipass lub kaucja za skipass, pościel (w zależności od wyjazdu), ręczniki (w zależności od wyjazdu), sprzątanie (w zależności od wyjazdu).

4. Krem z filtrem UV

Jedziemy na wyjazd zimowy, wiec po co nam kremy z filtrem? A no po to, że w górach słońce też świeci i to bardziej intensywnie niż na nizinach. Cały dzień wystawiania twarzy na słońcu może skutkować poważnymi oparzeniami na koniec dnia, które niestety się już zdarzały. Warto więc jednak pomyśleć o takim filtrze.

5. Igła, nitka i agrafka

Docenisz te trzy rzeczy jak po nieziemskim ślizgu na stoku pękną Ci spodnie lub kurtka. Zawsze to taniej zaszyć dziurę, niż kupować nową odzież :)

6. Maści rozgrzewające/ przeciwbólowe

Przydadzą się szczególnie, jeśli nie miałeś czasu na przygotowanie ciała na wysiłek przed wyjazdem. Po całym dniu jazdy, bez wcześniejszego przygotowania, stawy mogą wieczorem dawać o sobie znać i taka maść może okazać się zbawienna.

7. Wapno, magnez aspiryna

Lekkie podłamanie na zdrowiu? Czujesz, że zbliża się przeziębienie, a może kacyk? Wtedy warto jest mieć takie witaminki pod ręką :)

8. Leki przeciwbólowe

Jak już uczucie przejdzie w przekonanie, że coś złego się dzieje, to silniejsze leki też trzeba mieć. Czy to ból głowy spowodowany różnicą ciśnień, przeziębienie, czy inna przypadłość, dobrze się z tego wyleczyć w jeden wieczór a nie czekać aż do powrotu.

9. Tabletki do zmywarki i proszek do prania

Każdy się cieszy, że jest zmywarka, ale kto pomyślał, żeby zabrać kostki? Przyda Wam się tylko kilka, a zakup całego opakowania to spory wydatek. Ktoś z waszej ekipy zapewne posiada w domu zmywarkę, więc podebranie mamie kilku tabletek nie powinno być większym problemem. A jaka wygoda! To samo z proszkiem do prania, jak coś unikatowego się niespodziewanie zabrudzi, proszek będzie jak znalazł. 

10. Stanik sportowy (dziewczyny)

Konieczna rzecz, o której mało dziewczyn pamięta. Jest ogromną wygodą na stoku! Zwykły stanik potrafi się rozpiąć podczas ewolucji i wtedy jak go zapiąć? Nie wspomnę już o komforcie jazdy w staniku sportowym :)

Wiadomo jednak, że liczba rzeczy, które trzeba spakować na wyjazd w Alpy, jest zdecydowanie większa, niż nasza magiczna 10-tka. 

Dlatego mamy dla was coś extra! Kompletna i uniwersalna lista rzeczy niezbędnych na wyjazd ze SnowShow - zamieszczamy ją poniżej, żebyście mogli ją wykorzystać przed każdym wyjazdem z nami! 
Pobierz grafikę i wydrukuj w domu!

lista_01
 

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024
Szukaj wyjazdu

Zimno_WWW_498x768

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu