Narty Samolotem 2022/2023

Męczy Cię podróż autokarem? Oferujemy narty samolotem!

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, na niektóre z naszych wyjazdów możecie wykupić transfer lotniskowy. Załatwiacie loty na własną rękę, a my zganiamy Was z lotniska.

Samolotem w Alpy? Oczywiście!

Ze względów zdrowotnych lub przez brak czasu, nie każdy może spędzić w autokarze 9–14 h (Austria), ok. 11-16 h (Włochy), ok. 18-22 h (Szwajcaria) czy ponad 20-25 h (Francja). Podane czasy podróży zależą od miasta wyjazdu z Polski. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest lot i transfer. Nie ma problemu z przewiezieniem sprzętu, tj.: nart, snowboardu, butów i kijków. Linie lotnicze są na to przygotowane, mają specjalne oferty dla osób wybierających urlop w Alpach. Podpowiadamy jak wygląda lot i transfer z Nami, a także jak możecie zorganizować podróż sami.

Ceny lotów rezerwowanych z wyprzedzeniem nie są wygórowane. Nasz transfer lotniskowy to koszt 500 PLN w dwie strony na wszystkich wyjazdach, na których opcja ta jest dostępna. Dodatkowo przy wyborze podróży samolotem otrzymacie od nas zniżkę za dojazd własny (od 100 do 200 zł w zależności od kraju, do jakiego się wybieracie). Finalnie więc koszt transferu z lotniska we Francji to dla Was kwota 300 PLN, ponieważ automatycznie dostajecie zniżkę za dojazd własny 200 PLN.

Finalnie więc koszt transferu z lotniska we Francji to dla Was dodatkowa kwota 300 PLN, ponieważ automatycznie dostajecie zniżkę za dojazd własny 200 PLN.

Finalnie więc koszt transferu z lotniska we Francji to dla Was dodatkowa kwota 300 PLN, ponieważ automatycznie dostajecie zniżkę za dojazd własny 200 PLN.

Wyjazdy z transferem lotniskowym

Sezon 2021/2022

W tym sezonie oferujemy Wam możliwość wykupienia transferu z lotnisk w Genewie, Turynie oraz Nicei. Opcja jest dostępna w naszym systemie rezerwacyjnym. Informacje o dostępnych transferach, znajdziecie w ofercie wybranego wyjazdu w zakładce SAMOLOT.

Samodzielna organizacja lotów i transferu Dla tych, którzy samodzielnie chcieliby zająć organizacją lotu i transferu mamy dobrą informację - przy odrobinie dobrych chęci, stosunkowo bezproblemowo dostaniecie się do naszych stacji narciarskich.

Oto lotniska, na których możecie wylądować wybierając się na nasze wyjazdy*:

  • Grenoble Isère (GNB) - W każdą sobotę od 15 stycznia linie lotnicze Wizz Air oferują loty na trasach Warszawa (Lotnisko Chopina) - Grenoble / Grenoble - Warszawa (Lotnisko Chopina).
  • Marseille Provence (MRS) - Gratka dla osób mieszkających poza Polską, Ryanair oferuje loty do Marsylii z wielu europejskich miast.
  • Mediolan-Bergamo Orio al Serio (BGY) - Na położone 50 kilometrów od Mediolanu lotnisko w Bergamo, z Polski od stycznia latają zarówno Wizz Air (z lotniska w Katowicach), jak i Ryanair – szczególnie polecamy sobotnie bezpośrednie loty Ryanair z Krakowa.
  • Genewa (GVA) - W soboty LOT oferuje jeden bezpośredni lot do Genewy, skąd organizowanych jest wiele transferów do większych stacji. Czas lotu wynosi zaledwie 2 h 20 min.
  • Lyon–Saint-Exupéry (LYS) - Na lotnisko położone niedaleko centrum Lyonu AirFrance oferuje przeloty nie tylko z wielu europejskich miast ale daje szansę dostać się również z Warszawy (z przesiadką)! Lotnisko szczególnie polecamy z powodu szerokiej oferty transferów organizowanych do wielu stacji.
  • Turyn (TRN) - Lotnisko położone 16 kilometrów od centrum Turynu. Niestety nie ma już bezpośrednich lotów z Polski, jednak możemy polecić chociażby sobotnie loty z Warszawy obsługiwane przez KLM z przesiadką w Amsterdamie (lotnisko Schiphol). Łączny czas lotu nie przekracza 5 h 5 min, więc wciąż jest to interesująca alternatywa dla podróży autokarowej.

* w związku z sytuacją epidemiologiczną siatka lotów jest dość ograniczona i może ulegać dynamicznym zmianom, zachęcamy do śledzenia bieżącej sytuacji bezpośrednio u przewoźników lotniczych.

Przykładowa opcja samodzielnej organizacji transferu do Risoul

Na każdym lotnisku możecie wypożyczyć samochód (w przypadku lotniska Mediolan-Bergamo będzie to jedyna opcja, żeby dostać się do Risoul lub Les Orres). Jednak w wypadku Grenoble i Marsylii możecie także skorzystać z transportu publicznego.

Grenoble

  • Z lotniska na dworzec centralny w Grenoble (Grenoble Gare Routière) bierzecie autobus (wyszukaj autobus).
  • Z dworca centralnego w Grenoble wyszukujecie pociąg do Mont-Dauphin, gdy wybieracie się do Risoul lub do Embrun, gdy wybieracie się do Les Orres (wyszukaj pociąg).
  • Z Mont-Dauphin/Embrun do Risoul/Les Orres można w soboty dostać się autobusem (wyszukaj autobus) lub taksówką (około 17-18 kilometrów).

Marsylia

W każdą sobotę z lotniska w Marsylii do Risoul i Les Orres bezpośrednio dostaniecie się uruchamianym specjalnie na sezon zimowy autobusem (wyszukaj autobus).

Przykładowa opcja samodzielnej organizacji transferu w okolice 3 Dolin czy Mont Blanc i do Doliny Maurienne

La Rosiere

Aby dostać się do La Rosiere z lotniska w Genewie bierzecie autobus do Bourg-Saint-Maurice, gdzie możecie się przesiąść na busa prosto do resortu (sprawdź przejazdy).

Val Thorens (Orelle)

Z lotniska w Chambery busem (sprawdź przejazdy) dostaniesz się bezpośrednio do miejscowości Orelle.

Z lotniska w Genewie lub Lyonie pociągiem (sprawdź przejazdy) dostaniesz się do miejscowości Modane lub Saint Michel de Maurienne a stamtąd taksówką do resortu

Les Menuires

Nie ma również większych problemów z dostaniem się do stacji w Les Menuires, dostępne są transfery zarówno z Genewy, Grenoble jak i Lyon (sprawdź możliwe opcje).

Dogadaj się z innymi!

Wiadomo, że ciężko jest się zdecydować na lot samemu. Możesz jednak dogadać się z innymi! Specjalnie w tym celu uruchomiliśmy dla Was grupę na Facebooku, na której mamy nadzieję znajdziecie towarzyszy podróży i zgadacie się na wspólne loty. Szczególnie przydaje się ona naszym rodakom na stałe mieszkającym za granicą np. w UK, bo takich na SnowShow gościmy coraz więcej.

Odwiedź grupę