Jak wybrać wyjazd narciarski/snowboardowy w Alpy?

Chcesz pojechać w Alpy na narty lub snowboard? Nie wiesz, który z wyjazdów najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Wolisz coś dla typowych party-animalsów, czy może jesteś spokojniejszym zajawkowiczem sportów zimowych? Zastanawiasz się jaki budżet powinieneś przeznaczyć? Przeczytaj nasz poradnik, a z łatwością znajdziesz wyjazd skrojony właśnie pod Twoje potrzeby. W SnowShow chcemy, żeby każdy uczestnik naszego wyjazdu bawił się na nim jak najlepiej. Po prostu. Jednak pozostaje jeszcze niemniej ważny czynnik Twoich gustów i preferencji. To właśnie Ty musisz zastanowić się, na co dokładnie masz ochotę. Pomimo naszych najszczerszych chęci, na niektóre czynniki możemy mieć na miejscu bardzo niewielki wpływ – choćby na to, że studenci z sąsiedniego pokoju będą pół dnia serwować Ci tłuste bity ze swojej tuby basowej, a Ty po zejściu ze stoku miałaś/eś ochotę po prostu na chwilę przyciąć komara.

Poświęć chwilę na lekturę niniejszego poradnika, który ułatwi Ci wybór właściwego formatu wyjazdowego dostosowanego do Twoich preferencji.

Grupy wiekowe

Na samym początku poproś mamę o swój akt urodzenia i sprawdź, jaka informacja figuruje w rubryce "data". Następnie sprawdź w kalendarzu jaki mamy rok bieżący i odejmij od niego rok Twojego urodzenia. Spokojnie, możesz użyć kalkulatora, tym bardziej że lepiej się nie pomylić - od wyniku może zależeć Twoje samopoczucie na naszym wyjeździe.

Jeśli wyszło Ci pomiędzy 19 a 25, to dobrym pomysłem będzie wybór wariantu STUDENT. Jak zapewne wiesz, studenci są generalnie nadaktywni, zwłaszcza jeśli nie mają na karku sesji. W związku z powyższym w tej grupie wiekowej spodziewać się możesz długiej aktywności stokowej w ciągu dnia i jeszcze dłuższej aktywności imprezowej w nocy. W wariancie STUDENT możesz być również pewna/y, że koszt wyjazdu nie wydryluje do reszty Twojego portfela.

Jeśli Twój wiek to 24-30 lat, rozważ SnowShow PLUS. Wiemy, że na karku czujesz już delikatne podmuchy wiatrów jesieni życia, ale jednocześnie zarówno Twoje stawy, jak i Twoja wątroba nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Niemniej, Twój organizm na pewno doceni nieco spokojniejszy charakter samego wyjazdu, podobnie jak wygodne łóżka, o których istnieniu nie miałaś/eś pojęcia jeszcze kilka lat temu.

Jeśli masz na karku 31-39 lat, na dzielni wołają do Ciebie "dziadku" albo "babciu", a w osiedlowym sklepiku nie proszą Cię o dowód, tylko o książeczkę lekarską, to znak, że najlepszym wariantem będzie dla Ciebie SnowShow OLDSCHOOL. Nie martw się - nie będziesz jeździł na drewnianych nartach, ale wieczorami zapewnimy Ci trochę spokojniejsze rozrywki (takie jak codzienna partia w Bingo), a spać pójdziesz w warunkach dostatku i pełnego ładu - jak na Twój szacowny wiek przystało.

Dodatkowe warunki i atrakcje

Jeśli wybierzesz już odpowiedni wariant wiekowy (dopuszczamy tu elastyczność dla młodych lub starszych duchem), warto jeszcze zwrócić uwagę na specjalne tagi figurujące przy spisie naszych wyjazdów. Bardzo ważne jest, byś je również wzięła/wziął pod uwagę, żeby uniknąć późniejszych niespodzianek.

TAG BUDGET - oznacza wyjazdy budżetowe. Nawet jeśli nie jesteś studentem jedzącym parówki na każde śniadanie, to być może wolisz poświęcić trochę wygód, wielkość ośrodka lub jego odległość od miasta w zamian otrzymując nieco niższą cenę. Nie mamy z tym problemu, o ile przywieziesz własną słomę do materaca.

TAG LUX - jeśli Twoje spękane kości domagają się atłasowej pościeli i consierge’a w muszce to... proponujemy weekend na Malediwach. U nas wersja lux oznacza natomiast wyższy standard zakwaterowania oraz najwyższy możliwy standard obsługi.

TAG SAMOLOT - ta ikona oznacza, że na wyjazd możesz dostać się samolotem. Jeśli nie przeszkadza Ci brak kilkunastogodzinnej integracji w autokarze, to będzie to idealny wybór dla Ciebie.

TAG SPORT - oznacza, że potężnych zakwasów dostaniesz już pierwszego dnia, a nie dopiero trzeciego. Jeśli jesteś oddanym fanem aktywności fizycznej, a za "dobrą imprezę" uważasz taką, która kończy się dekoracją medalami na podium, to nawet się nie zastanawiaj.

TAG FREESTYLE - jesteś znany ze swoich umiejętności narciarskich lub snowboardowych, a wieczór dla Ciebie to jedynie pretekst do zmiany szyby w goglach? Wyjazd z profilem freestyle nie tylko naładuje Ci akumulatory, ale także dostarczy kolejnych siniaków oraz filmów, na których w zabawny sposób spadasz z boxa.

TAG FREERIDE - kolejna propozycja dla tych, którzy NAPRAWDĘ lubią jeździć. Jeśli nie wyobrażasz sobie nic fajniejszego niż szusowanie pomiędzy sosnami karłowatymi, to będzie to wybór dla Ciebie.

TAG HELI - wybór dla głodnych wrażeń, którzy chcą przeżyć przygodę życia w Alpach. Skocz na nartach lub snowboardzie z helikoptera (!) i sprawdź, czy adrenalina nie tryśnie Ci uszami.

TAG FAMILY - pod nogami pałęta Ci się latorośl, a Ty od wieków nie sięgnąłaś/eś po deskę? Bierz młode i zasuwaj na wyjazd w wariancie Family, gdzie Twoje dziecko również złapie trochę górskiego słońca.

TAG PARTY + MUSIC - te dwa warianty zawsze chodzą w parze, a oznaczają, że wieczorami BĘDZIE GRUBO. Jeśli lubisz porządnie się wyspać, to albo wybierz inny format, albo spakuj stopery i ziółka na sen. Inaczej może być ciężko.

TAG CHILL - wariant idealny dla tych, którzy chcą się wyciszyć, ale od słowa "odpoczynek" wolą słowo "chill". Jest mniej melanżu, ale nie mniej aktywności: zawsze szykujemy Wam popołudniową rozrywkę po zejściu ze stoku!

Poza powyższymi wariantami warto jeszcze wziąć pod uwagę Twój skill na nartach czy snowboardzie. Dlatego po wybraniu interesujących Cię składowych zerknij jeszcze na karty resortów. Jeśli jesteś początkująca lub początkujący, to nie potrzebujesz dużej ilości tras, a mniejsze resorty są często bardziej przyjazne początkującym. Jeśli jesteś zaawansowany, to sam wiesz, jak obejrzeć mapę ośrodka narciarskiego, czy oferuje odpowiednią ilość czarnych tras.

Wiesz już wszystko? No to śmigaj na stronę z wyjazdami i wybierz coś dla siebie!

baner-zimno-2

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu