Lato w Dachstein West - góry i masa atrakcji!

Niewiele jest w Europie miejsc, z których turyści mogą z taką samą przyjemnością korzystać zarówno zimą, jak i latem. Austryjacki resort Dachstein West jest jednym z nich.

Niewiele jest w Europie miejsc, z których turyści mogą z taką samą przyjemnością korzystać zarówno zimą, jak i latem. Austryjacki resort Dachstein West jest jednym z nich. Ze względu na bliską odległość, łatwość transportu oraz bogatą ofertę turystyczną może stanowić wspaniałe miejsce wypoczynku dla miłośników gór, o każdej porze roku.

Położony w Górnej Austrii, u podnóża masywu górskiego Dachstein resort jest dobrze skomunikowany z innymi regionami kraju, co niewątpliwie ułatwia turystom podróż. Dla osób, które nie zdecydują się na najwygodniejszy sposób: transport autokarowy, na miejsce można dostać się zarówno koleją (np. wykorzystując nocne połączenie z Warszawy do Wiednia, a następnie lokalny pociąg do Obertraun), samochodem, a nawet samolotem (do Salzburga albo Linz).

Swoją wyjątkowość region zawdzięcza usytuowaniu nad jeziorem Hallstattersee. Krystalicznie czysta woda w połączeniu z otaczającymi ją wysokimi górami tworzy przepiękną scenerię i czynią jezioro jednym z najpiękniejszych obiektów do fotografowania.. Bajecznie zlokalizowane, częściowo tylko zabudowane brzegi, klimatycznymi alpejskimi miasteczkami robi na turystach ogromne wrażenie zarówno latem, jak i zimą.

Miejscowości znajdujące się w okolicy są małe, ale bardzo malownicze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Hallstatt, nazywane wizytówką Austrii. Pojawia się w niemal wszystkich artykułach, książkach i przewodnikach po tym kraju. Perła regionu Salzkammergut i jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, którym zachwycają się turyści z całego świata. Do tego stopnia, że w 2012 roku, w miejscowości Huizhou w prowincji Guangdong w Chinach zainaugurowano otwarcie kopii austriackiej gminy . Budowa, która trwała rok i kosztowała 940 milionów dolarów, wywołała skandal wśród Austriaków, których nikt nie pytał o zdanie w kwestii skopiowania miasteczka.

W obrębie resortu znajdują się dwa systemy kolejek linowych, z których jeden znajdujący się na północy masywu prowadzi do Jaskiń Lodowych oraz na szczyt Krippenstein (2109 m n.p.m.), natomiast drugi system wiedzie na szczyt Hunerkogel. Najwyższy szczyt masywu, Hoher Dachstein, osiąga wysokość 2995 m. Pod szczytem na wysokości ok. 2700 m na lodowcu istnieją rozległe tereny narciarskie, wyciągi, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

W lecie, ta okolica jest mekką rowerzystów i kolarzy ze względu na idealne warunki do uprawiania sportów rowerowych, nordic walkingu, biegów, czy po prostu, spacerów. Dodatkowo w upalne dni można się kąpać w jeziorze i opalać nad jego brzegiem. Infrastruktura jest do tego dobrze przygotowana- brzeg jeziora jest piaszczysty albo porośnięty piękną zieloną trawą.

Komfortowe domki nad jeziorem na aktywne wakacje

Nie wszyscy wybierają na wypoczynek zatłoczone kurorty. Dla tych, którzy cenią sobie swobodę i aktywne wyjazdy z ekipą znajomych, a nie lubią festynowego klimatu towarzyszącego popularnym wakacyjnym destynacjom świetnym wyborem będzie wyjazd do Dachstein West. Pięknie położone nad brzegiem jeziora, komfortowe domki, które mogą pomieścić ekipy aż od szesnastu osób, są świetne nie tylko do integracji, ale też do spokojnego odpoczynku w mniejszych grupach.

Ten wyjazd to propozycja dla wszystkich, którzy na wyjazdach nie marnują czasu, tylko starają się go maksymalnie wykorzystać!

Letnie wyjazdy do Dachst

Dlaczego góry latem? Aktywności! Góry kojarzą się większości z zimową aurą. Wtedy korzystamy z warunków śniegowych, szusujemy na dwóch lub na jednej desce, a wieczorami zwykle relaksujemy się w basenie lub saunie. Dachstein jest wyjątkowe, gdyż daje naprawdę wiele opcji na relaks i udany wypoczynek również latem.

Hallstattersee, jak już wspomniane zostało powyżej przepiękne jezioro otulone górami, przy którym usytuowane są dziesiątki tras rowerowych odpowiednie praktycznie dla każdego rowerzysty, niezależnie od stopnia zaawansowania na siodełku. Ich różnorodność pozwala przebierać wśród opcji i codziennie wybierać nowe, dzięki czemu nawet tygodniowy pobyt nie będzie nudny. Doskonałą propozycją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem i obawiają się, że podczas wycieczki nie wystarczy im sił będą rowery z elektrycznym wspomaganiem, tak zwane e-bike.Dzięki nim na ambitne wycieczki po górach mogą się odważyć wszyscy ci, którzy dotychczas obawiali się, czy wystarczy im sił. Kiedy własny napęd rowerzysty słabnie, inteligentne czujniki uruchamiają niewielki silnik elektryczny i wspomagają siłę nóg nawet do 100%. Jezioro Hallstattersee daje również mnóstwo opcji do joggingu, czy nordic walkingu. Po intensywnym treningu można z przyjemnością zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie, lub skorzystać z kajaków i SUP’ów i zerknąć na okolice z trochę innej perspektywy.Wyjazd w rejon Dachstein West daje ogromne możliwości aktywnego spędzenia czasu. Stoki i wyciągi dostępne zimą, latem pokazują swoje drugie oblicze co pozwala urządzać niezapomniane wycieczki trekkingowe po najpiękniejszych szczytach regionu, zaglądać do niesamowitych jaskiń i cieszyć się latem w otoczeniu alpejskich szczytów.

zimno-polska-marka-odziezowa

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu