Pogoda w Alpach w sezonie 2019 / 2020

Jedziesz w góry na narty lub snowboard? Chcesz poznać długoterminową prognozę pogody ? Sprawdź, co przyniesie sezon 2019/2020.

Sezon narciarski tuż tuż, więc czas na zaplanowanie urlopu w Alpach. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć na jakie warunki atmosferyczne możesz przygotować się, a także na jakie miejscówki warto zwrócić uwagę.

Pogoda we Francuskich Alpach 2019/2020

Francja do zdecydowanie najlepsza destynacja alpejska ze względu na pogodę. Wysoko położone resorty sprawiają, że panują tam najkorzystniejsze warunki narciarskie. Narciarze i snowboardziści jeżdżą do Francji od listopada nawet do połowy kwietnia.

W tym roku Val Thorens (2300 m n.p.m) zostało zasypane śniegiem już w pierwszym tygodniu listopada. W 3 Dolinach odnotowano pokrywę śnieżną rzędu 80 cm.

Poszukując słonecznego kurortu ze świetnymi trasami koniecznie trzeba zwrócić uwagę na Isolę 2000. Resort jest usytuowany pomiędzy dwiema dolinami: doliną Side Lombarde – co pozwala cieszyć się słońcem przez cały dzień oraz doliną Mene, nad którą dominuje malowniczy szczyt Malinverni (2938 m n.p.m.).

Fani freeride’u i jazdy w świeżym puchu koniecznie powinni się wybrać do położonego na granicy Francji oraz Włoch - La Rosiere. Miejscówka idealnie do tego przystosowana i zajmująca 3 miejsce w statystykach śniegowych w Europie.

Szukającym wyjazdu pod koniec sezonu polecamy Risoul, miejscówkę z rekordowo długo utrzymującym się śniegiem ze względu na południową ekspozycję stoków. W kwietniu ruszajcie do Vars!

Ostatni z resortów: Les Saisies leżące u podnóża Mont Blanc charakteryzuje się unikatowym mikroklimatem. Bliskość masywu sprawia wpływa na wielkość opadów w tym regionie, które są naprawdę imponujące. Do tego jest to bardzo słonecznie, co sprawia, że Les Saisies cieszy się bardzo dużą popularnością. Wyłaniający się w oddali szczyt Mont Blanc zapada na długo w pamięci.

Pogoda w Austriackich Alpach w sezeonie 2019/2020

Austria to zdecydowanie dobry wybór dla narciarzy oczekujących świetnych warunków pogodowych oraz zakwaterowania na najwyższym poziomie. Dachstein West oraz Bad Kleinkirchheim to dwa resorty na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Świetne rezydencje, a prognozy pogodowe dorównujące francuskim. W razie kiepskich opadów śniegu (co praktycznie się nie zdarza), trasy w Austrii są bardzo dobrze wyposażone w sztuczne naśnieżanie. Dlatego przy wyborze którejś z wspomnianych miejscówek macie 100% gwarancję przygotowania tras!

Pogoda we Włoskich Alpach w sezonie 2019/2020 (3 Zinnen)

Włochy cechują najmniej sprzyjające warunki narciarskie spośród opisanych opcji. Słabe statystyki śniegowe oraz niskie położenie resortów zdecydowanie wpływa na to, że włoskie resorty cieszą się coraz mniejszą popularnością. Wyjątkiem jest region 3 Zinnen leżący w sercu włoskich Dolomitów. Tutaj warunki są zdecydowanie atrakcyjniejsze ze względu na bliskość granicy austriackiej . Mówi się tutaj o aż 300 dniach słonecznych w roku. Do tego bardzo dobre statystyki śniegowe, więc jest to miejscówka idealna, jak nie świeci to sypie!

Jeśli poszukujesz wyjazdu gdzie będzie pewność śniegu i masa atrakcji podczas pobytu w Alpach, sprawdź nasze wyjazdy jakie organizujemy w sezonie zimowym na narty i snowboard 2019 / 2020.

baner-zimno-2

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu