Jak wygląda praca pilota SnowShow?

Kto był z nami w Alpach na narciarskich i snowboardowych szaleństwach, ten wie, że nie odbyłyby się one bez naszej „Armii Zielonych”. Przygotowują oni każdą imprezę, dbają o uczestników i tworzą atmosferę wyjazdu. Nieważne czy to Austria, Włochy, Francja czy Szwajcaria: nasi piloci dbają o uczestników najlepiej, jak potrafią.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda wyjazd z ich perspektywy? Z czym wiąże się praca pilota wycieczek? A może myślisz o rozpoczęciu pracy w branży turystycznej? Uchylamy Wam zatem rąbka tajemnicy i zdradzamy co robi pilot na wyjeździe i jak wygląda jego dzień.

Pilot ma szefa i plan działania

Ekipa pilotów SnowShow to zgrany zespół. Gdy wstępujesz do pilockiej rodziny jako świeżak-świstak, doświadczeni koledzy pomagają Tobie w odnalezieniu się w swoich obowiązkach. Na każdym wyjeździe czuwa nad wszystkim Team Lider - osoba, która zarządza zespołem. To ona rozdziela zadania i wyznacza osoby odpowiedzialne za kolejne punkty programu. Na odprawach piloci ustalają i dopinają każdy temat. Dzięki spotkaniom, które odbywają się codziennie, każdy pilot budzi się rano i wie co ma robić, bo otrzymał wskazówki poprzedniego dnia. W zespole siła 😊

Punkt Informacji Turystycznej

Gdy poczujesz się zagubiony na wyjeździe, ziomeczek w zielonej kurtce poratuje Cię informacją. Pilot odpowiada za to, aby każdy uczestnik mógł się go poradzić: gdzie jest sklep, jak dojść na stok, jak wypożyczyć sprzęt, o której godzinie rozpoczyna się impreza. Poznanie topografii miejscowości i planu imprezowego jest częścią pracy pilota. Przed oraz na początku wyjazdu zapoznaje się on ze wszystkim tak, aby jak najlepiej pomagać uczestnikom w rozeznaniu miejscówki.

…to kto zmywa naczynia po warsztatach kulinarnych? 😉

Podczas naszych wyjazdów nie samym stokiem żyje człowiek. Podbijając Alpy ze SnowShow nie ma miejsca na nudę. Tupanie nóżką w bucie narciarskim na bibie na stoku, dreszczyk emocji podczas gry w pokera i planszówki, tańce w klubach, wcinanie smakołyków na warsztatach kulinarnych - te wszystkie doznania i emocje serwują Wam piloci. Bo wjeżdżanie skuterem ze sprzętem na stok o szóstej rano czy zmycie naczyń po warsztatach kulinarnych samo się nie zrobi 😉 Cała ekipa prężnie się uwija, aby każdy punkt programu mógł się odbyć zgodnie z planem. A wszystko po to, aby uczestnicy bawili się jak najlepiej. A gdy zaczyna się impreza…

Odpinamy wrotki!

Bo piloci nie tylko wszystko przygotowują dla uczestników ale też dobrze się bawią 😊 Integracja jest bardzo ważną częścią ich pracy. Gdzie można się lepiej zapoznać niż podczas wspólnej zabawy? Pilot dba o atmosferę i rozkręca imprezy ale tylko od czasu do czasu. One są tak dobre, że nie potrzebują dodatkowego wsparcia! Czasami wypije też drinka za zdrowie uczestników i poleje, aby nie czuli zakwasów 😉 A po wszystkim, gdy trzeba posprzątać wchodzi z miotłą, tanecznym krokiem i uśmiechem wszystko składa.

Czas na obchody!

Na wyjazdach każdy pilot ma przydzielone apartamenty, o które starannie dba. W planie dnia ma on wyznaczony czas na tzw. „obchody”. Jest to nic innego, jak odwiedzenie pokoi i czas przeznaczony na rozmowy z uczestnikami i przekazanie im najważniejszych informacji. Dzięki temu nawiązują się fajne relacje, a każda osoba na wyjeździe wie, do kogo możne się zwrócić w razie pytań i problemów.

Uwaga, wypadek!

A skoro już o problemach mowa… Pilot od czasu do czasu musi wykazać się nerwami ze stali. Gdy zdarzy się wypadek na stoku, to on jest pierwszą osobą, która udzieli informacji jak zgłosić się do ubezpieczalni i gdzie szukać pomocy. Pilot dba o to, aby żaden uczestnik nie czuł się pozostawiony sam sobie w trudnych sytuacjach.

Nie samą pracą pilot żyje

Gdy piloci wypełnią już swoje obowiązki nadchodzi czas na śnieżne szaleństwo. Na naszych wyjazdach każdy pilot wycieczek ma przeznaczony czas na to, aby zapiąć narty lub snowboard i poznać stoki. Muszą wykazać się dobrą kondycją, bo ich doba jest bardzo aktywna zarówno w czasie pracy, jak i w czasie wolnym. Nie martwcie się na zapas - wszystko odeśpią po wyjeździe 😉 Im bardziej zgrany i pracowity zespół, tym więcej czasu mają piloci na jeżdżenie. To tylko część atrakcji, które czekają na pilota podczas wyjazdu. Praca w turystyce nie pozwala się nudzić - od wejścia do autokaru jest wesoło 😊 Jedno jest pewne: aby zostać jednym z zielonych obowiązkowo trzeba być pozytywnie nastawionym i lubić ludzi, bez tego ani rusz! Każdy z pilotów SnowShow zostaje przeszkolony na naszym autorskim kursie pilota wycieczek, dlatego nawet jak jesteś w tej roli pierwszy raz, to czujesz, że jesteś profesjonalnie przygotowany i gotowy do stawiania czoła nadchodzącym wyzwaniom. Jeśli wewnętrzny głos podpowiada Ci, że bycie pilotem wyjazdów w Alpy jest Twoim powołaniem, to musisz wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do ekipy SnowShow. Przekonaj się na własnej skórze, jak wygląda wyjazd „od kuchni”. Prowadzimy szkołę pilotów SnowShow cyklicznie. Odbywa się ona w naszym biurze przy al. Wilanowskiej w Warszawie. Przez dwa dni uczestnicy mają okazje zapoznać się ze wszystkimi aspektami pracy pilota i zadać nurtujące pytania. Praca na szkoleniu to nie tylko teoria, ale też warsztat, dzięki któremu przyszli piloci sprawdzają się w scenkach rodzajowych. SnowShow dba również o to, aby podczas szkolenia nikt nie był głody. Pyszna pizza dodaje wszystkim energii do zdobywania wiedzy. Śledź naszą stronę, fanpage, zapisz się na szkolenie i pojedź w Alpy w zielonej kurtce!

Zobacz naszych pilotów podczas wyjazdów

Zimno_WWW_498x768

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu