Heliskiing

Największa możliwa frajda, pozwalająca oderwać się od codzienności. Liczy się tylko góra i Ty.

Heliskiing to wspaniała przygoda. Ciężko oddać słowami uczucie "płynięcia" w świeżym puchu.

Dla snowboardzistów i narciarzy to największa możliwa frajda, pozwalająca oderwać się od codzienności. Liczy się tylko góra i Ty. Heliskiing i heliboarding (dla osób, które jeszcze nie wiedzą, co to jest), to po prostu jazda na nartach/snowboardzie w dziewiczym terenie (bardziej ekstremalna odmiana narciarstwa/snowboardingu). Zjeżdżamy poza wyznaczonymi trasami, a dostajemy się na szczyt helikopterem!

Heliskiing to niezapomniane przeżycie, sam lot powoduje wzrost poziomu adrenaliny we krwi. W trakcie dociera do Ciebie, że jeszcze chwila a postawisz nartę/deskę, w miejscu absolutnie odizolowanym od świata. Heliski to po prostu dzień dla Ciebie, gdzie liczysz się tylko Ty i one: piękne i majestatyczne góry!

Najważniejsze informacje o heliskiingu

 • Heliskiing odbywa się w 4-osobowych grupach plus przewodnik, który wychował się pod Mont Blanc, zna te góry od dziecka i odróżnia rodzaje śniegu prawie jak eskimos.
 • 1 drop (czyli 1 lot śmigłowcem) kosztuje 350 EUR.
 • Dojeżdżamy do punktu zbiórki, skąd zabiera na helikopter wychodzimy z maszyny w punkcie ustalonym przez pilota i przewodnika.
 • Pamiętajcie, że to, którego dnia i czy w ogóle odbędzie się lot jest bardzo zależne od warunków pogodowych - wiatr, opady, mgła nie pomagają :) Oczywiście, gdyby z jakiś powodów lot się nie odbył, gwarantujemy zwrot całej wpłaconej za lot kwoty.

Całą konwencję Silent Disco wymyślił zapewne jakiś imprezowicz, który miał upierdliwą sąsiadkę. Ta zawsze po 22:00 zapraszała w odwiedziny panów w niebieskich uniformach. Pewnie ów imprezowicz nie wiedział nawet, że patent ze słuchawkami okaże się tak imprezowy!

Ci, którzy na takiej imprezie już byli - z pewnością przyciągną znajomych. Ci, którzy nie byli - niech nie zawahają się wstąpić! Dzięki Silent Disco możecie (zupełnie przez przypadek) odkryć nowe gatunki muzyczne, nowe kawałki, krążki czy remixy, które na zawsze zmienią Waszą ulubioną playlistę!

Wiemy jak szaleńcze zjazdy na nartach i desce potrafią zmęczyć nawet najtwardszych zawodników. Po powrocie ze stoku macie ochotę tylko na dobre jedzenie i sen. Warto jednak zmusić się i wybrać z nami imprezę Silent Disco, to niezapomniane godziny rewelacyjnej muzy.

Nasi Dj-e potrafią wyczuć, co się Wam najbardziej podoba: techno, house, rap, hip-hop, latino, remixy hitów lat 90’, lub najgorętsze krążki!

Silent Disco to fantastyczna impreza, nie ogranicza ani Dj’ów, ani Was. Wchodzicie do namiotu i czujecie się jak w innej czasoprzestrzeni: każdy tańczy swoim rytmem, mruczy, śpiewa, gwiżdże, nuci. Za chwilę otrzymujecie słuchawki i dołączacie do któregoś z 3 kanałów. Wybierz swój ulubiony i baw się do rana!

UWAGA! W zamian za słuchawki na Silent Disco w zastaw należy zostawić dokument ze zdjęciem, więc nie zapomnijcie go wziąć!

Latem w Polsce jeżeli ktoś chce, może skorzystać z Silent Disco – wynajem słuchawek i organizacja imprez!

La Rosiere

To właśnie tutaj odbywa się nasz najważniejszy heliskiingowy wyjazd - SnowShow Helicamp. Nasz przewodnik zabierze nas na jedną z następujących tras (w zależności od poziomu zaawansowania oraz pogody).

Le Ruitor (północna strona):

 • jeździmy na lodowcu Le Ruitor
 • tylko 800 metrów różnicy poziomów

Le Ruitor (południowa strona):

 • jeździmy na lodowcu Le Ruitor
 • aż 2000 metrów różnicy poziomów
 • jedziemy jednym z dwóch dostępnych po drodze lodowców
 • trasa zawiera zarówno bardziej
 • pochyłe odcinki, jak i bardziej płaskie
 • ponieważ trasa jest bardzo długa, czasem wymaga trawersowania

Le Freduaz:

 • aż 1700 m różnicy poziomów
 • trasa często bardzo interesująca wiosną

Trasy mogą się różnić. Podajemy je informacyjnie, żeby dać Wam wyobrażenie, jak może wyglądać wyprawa heliskiingowa.

Bezpieczeństwo

Tworząc Helicamp szczególny nacisk położyliśmy na zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas freeride'ów. Ci z Was, którzy wykupią lot śmigłowcem oraz będą uczestniczyć w warsztatach freeride'owych mogą czuć się bezpieczni. Musicie pamiętać o jednym - wypadek może się zdarzyć zawsze. To są góry i igranie z wielkim żywiołem. Jak powiedział kiedyś jeden z naszych zakopiańskich instruktorów: "W górach możesz stracić życie, a w dolinach je przegapić."

My natomiast robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo.

 • Miejscowy przewodnik (który zna te góry od podszewki, wie gdzie schodzą lawiny, gdzie tworzą się szczeliny, odróżnia rodzaje śniegu, reaguje na zmiany kierunku wiatru) dba o każdą grupę tak, żeby wróciła bezpiecznie do domu.
 • Przewodnik idealnie dobiera trasy do umiejętności i pogody uczestników.
 • Dostajecie podstawowy sprzęt - sondy, łopaty i detektory.
 • Zostaniecie wyposażeni także w plecaki ABS, które w razie gdyby zeszła lawina, pomogą Wam się utrzymać na jej powierzchni.
 • Przechodzicie krótkie szkolenie z używania tego sprzętu oraz przewodnik przekazuje Wam podstawową wiedzę o lawinach i o poruszaniu się w górach (np. informuje Was, żeby nie "podcinać" mas śniegu trawersując, tylko jechać w miarę możliwości w dół).
 • Śmigłowce używane do heliskiingu to dobre maszyny - takie same wożą rosyjskich klientów z Courchevel czy Meribel, a nie jakieś trupy, które możecie czasem pewnie spotkać w górach Kaukazu.
Potrzebujesz pomocy?
888 100 888

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu