Szkolenie freestyle SKI/SNB

Szkolenia dla tych, którzy lubią poszaleć w snowparku i poza trasami.

Szkolenie snowboardowe freestyle

Mamy propozycję zarówno dla snowboardzistów, jak i narciarzy. Nasze szkolenia trwają przez 6 dni po 1,5 godziny dziennie. Zajęcia mogą być krótsze pierwszego dnia (przydział do grup) oraz w dniu biby na stoku.

Szkolenie przebiega zazwyczaj w dwóch grupach zaawansowania.

Grupa podstawowa
Uczestnicy tych zajęć są zazwyczaj nieźle radzącymi sobie snowboardzistami, którzy chcą rozpocząć przygodę z freestylem. Początek kursu to doskonalenie jazdy na switchu, obroty płaskie 360°, wyczucie balansu, nose- i tail-rolle. Następnie nauka oraz doskonalenie prostych skoków, skoków z grabami, a także skoków 180° i 360° frontside oraz backside. Szkolenie podstawowe może zawierać elementy jazdy poza trasą, po nierównym terenie, jazdę w lesie etc.

Grupa zaawansowana
Uczestnicy kursu to dobrzy i doświadczeni snowboardziści poruszający się na desce sprawnie w każdych warunkach na stoku i przy każdej prędkości. Uczestnicy tego kursu to osoby, które miały już styczność z freestylem. Zajęcia odbywają się praktycznie wyłącznie w snowparku (zauważcie, że każda miejscówka, do której jedziemy posiada przynajmniej jeden snowpark dla zaawansowanych snowboarderów) i polegają na nauce skoków na średnich i dużych skoczniach oraz tricków na railach i boxach.

Dla przykładu:

  • Risoul-Vars - "jeden z trzech najlepszych snowparków w Europie" (Wojtek Pająk, Michał "Brelok" Ligocki)
  • Les Sybelles - miejscówka mocna nastawiona na freestyle
  • Les2Alpes - chyba nikomu szerzej nie trzeba przedstawiać
  • Bardonecchia - tutejsze struktury "brały udział" w Olimpiadzie w Turynie w 2006 roku
  • Dodatkowo elementy jazdy poza trasą (freeride).

Szkolenie narciarskie freestyle

Szkolenie narciarskie z freestyle’u obejmuje głównie jazdę w snowparku, ale także rozwijanie wielu umiejętności, takich jak: jazda po muldach, jazda terenowa i jazda poza trasą. Uczestnicy tych zajęć są zazwyczaj nieźle radzącymi sobie narciarzami, którzy rozpoczynają przygodę z freestylem. Początek kursu to proste skoki na małych i średnich skoczniach, nauka wybicia i lądowania. Następnie wchodzą graby i rotacje poziome. Uczestnictwo w kursie wymaga zazwyczaj (wymogi konkretnego instruktora) posiadania odpowiedniego sprzętu (narty freestylowe), który ułatwia Wam naukę, wybacza błędy i zmniejsza ryzyko odniesienia poważnej kontuzji.

Naszymi instruktorami są zazwyczaj instuktorzy SITS PZS oraz SITN PZN, jak i znani riderzy: chłopaki z ekipy BURNa (Wotjek Pająk, Michał "Brelok" Ligocki, Tomek Wolak), Kuba Dytkowski oraz Świerku.

Potrzebujesz pomocy?
888 100 888

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu