Wyjazd na narty w Alpy na własną rękę czy z biurem podróży?

Jak świat długi i szeroki, tyle jest sposobów spędzania wolnego czasu i podróżowania. W zależności od wieku, potrzeb, długości wyjazdu możemy wybrać albo wyprawę na własną rękę, albo wyjazd zorganizowany z biurem podróży. Zalet i wad każdego z tych rozwiązań jest wiele, dlatego w tym wpisie skupimy się na tym, na czym znamy się najlepiej – zorganizowanych wyjazdach narciarskich.

Długość wyjazdu

Pierwsza zmienna to długość wyjazdu, bo od niej zależy wiele. Jednodniowy, krótki wyjazd na Chopok z biurem podróży z południa Polski to raczej udręka (choć dobre rozwiązanie dla osób niezmotoryzowanych). Z reguły oznacza to bardzo ograniczony czas na stoku (godziny przejazdów wyznaczone są przed organizatora), a każde spóźnienie na postoju któregokolwiek z uczestników skraca go jeszcze bardziej. Jednak jeżeli decydujecie się na długi, tygodniowy wyjazd w Alpy, np. do Francji, wyjazd zorganizowany ma zdecydowanie więcej zalet!

Transport

Wyjazd na narty z biurem podróży oznacza, że nie musicie martwić się transportem. Wsiadacie do komfortowego, nowoczesnego autokaru w Polsce i pod opieką pilota i wykwalifikowanych kierowców przenosicie się w Alpy. W autokarze możecie się przespać, obejrzeć film i napić herbatki bez konieczności prowadzenia ;)

Jeżeli wolicie polecieć samolotem, to w przypadku gdy biuro podróży daje taką opcję, na lotnisku docelowym będzie na Was czekał autokar, który zawiezie Was prosto do wybranego ośrodka narciarskiego. Samodzielne organizowanie transportu lokalnymi autobusami z lotniska to zdecydowanie dłuższa i bardziej uciążliwa opcja, często związana z przesiadkami i koniecznością oczekiwania. Autokar na lotnisku z biura podróży będzie czekał na Was również wtedy, kiedy lot się opóźni.

Istnieje również możliwość dojazdu własnego – to bardzo wygodna opcja, dająca wolność i dużo komfortu, ale pamiętajcie, że finansowo opłaca się raczej wtedy, gdy macie pełny samochód.

transport autokarem w alpy

Towarzystwo i imprezy

Jeżeli po całym dniu na stoku lubicie pobawić się na apres-ski, a Wasi znajomi nie są amatorami białego szaleństwa, to pamiętajcie, że na wyjazd zorganizowany możecie spokojnie pojechać sami. Warto wtedy wybrać odpowiednią opcję wiekową – u nas to opcje: Student, Plus i Oldschool – by mieć pewność, że traficie do apartamentu z ludźmi w Waszym wieku. Oczywiście to świetna opcja dla tych, którzy mają grupę znajomych-zajawkowiczów, ale uważają, że im więcej towarzystwa do zabawy, tym lepiej. A to naprawdę mamy na wyjazdach przednie!

Wyjazdy z biurem podróży takim jak nasze to również gwarancja imprez, przeróżnych warsztatów i aktywności w tych resortach, które z bogatego życia nocnego nie słyną. Nam wystarczy odpowiednia przestrzeń i impreza gotowa! A czasem nawet pomieszczenia nie trzeba – w końcu porządne Silent Disco można urządzić nawet na zewnątrz :)

Polskojęzyczni instruktorzy

Na zorganizowane wyjazdy narciarskie biura podróży często zabierają swoich własnych, polskojęzycznych instruktorów. To zdecydowanie zaleta dla tych osób, które chcą się podszkolić, ale albo nie czują się pewnie w języku angielskim, albo wolą mieć pewność, że mimo dobrej znajomości języka zrozumieją wszystkie zawiłości śmigu i carvingu.

To również niebagatelny plus dla rodzin z dziećmi, które niekoniecznie mówią już po angielsku. Polskojęzyczny instruktor sprawi, że dzieciaki będą mogły iść na lekcję bez obaw, że się nie porozumieją i prawdopodobnie chętniej porzucą rodziców ;)

Rodziny z dziećmi

Wyjazdy Family Week to świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze – są na nim inne rodziny z dziećmi, a to oznacza, że Wasze pociechy nie będą się nudzić, ani zmuszać Was do gry w chińczyka, bo błyskawicznie znajdą sobie kompanów do zabawy ;) My ze swojej strony jako organizator również zapewniamy bogaty program rodzinnych animacji, szkoleń narciarskich i snowboardowych i – co ważne – możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszej Super Niani, dzięki czemu rodzice również będą mieli czas, by się porządnie wyjeździć!

Podane na tacy!

Wyjazd z biurem podróży oznacza, że nie musicie niczego szukać, rezerwować, domyślać się. Na stronie znajdziecie szczegółowo opisaną ofertę – wystarczy jedno kliknięcie i macie wykupione noclegi, transport, ski pass i ubezpieczenie. Na miejscu jesteście zaopiekowani przez kadrę pilocką, do której możecie się zwrócić z wszelkimi pytaniami i która wspomoże Was w przypadku ewentualnych problemów. Oczywiście z punktu widzenia osób, które uwielbiają szperać w internecie i wynajdować fajne miejscówki to żadna zaleta, ale to już po prostu kwestia upodobań.

Cena

Z biurem podróży bywa taniej. To oczywiście zależy od tego, na jakim poziomie jeździcie, czy jest on bardzo budżetowy, czy raczej celujecie w stronę troszkę większych luksusów, jednak z reguły organizatorzy turystyki z racji skali dysponują niższymi cenami na apartamenty i ski passy, a dodatkowo w ramach ceny dostajecie opiekę, imprezy i dobre towarzystwo.

Wady?

Przede wszystkim konieczność dostosowania się – do długości przerw w transporcie, do innych uczestników, którym (choć bardzo z tym walczymy!) zdarza się spóźniać. Nie ma możliwości zatrzymania się po drodze w urokliwym miasteczku na pizzę, ani na toaletę dokładnie wtedy, kiedy chcemy.

Jednak to, co w przypadku wyjazdu nastawionego na zwiedzanie może nam przeszkadzać – fakt, że nie możemy poświęcić na jakąś atrakcję tyle czasu, ile chcemy, że czasem narzucane są nam restauracje czy punkty zwiedzania, a my tak baaardzo chcielibyśmy zobaczyć to małe muzeum ceramiki – w przypadku wyjazdu narciarskiego schodzi na dalszy plan. Tu jednak to narty i snowboard są główną atrakcją, a tej na pewno nie zabraknie!

baner-zimno-2

Przeglądaj wyjazdy
w sezonie 2023/2024

Szukaj wyjazdu